Maliye Bakanı Naci Ağbal öğretmen atamaları hakkında açıklama yaptı

2018 yılında yapılacak olan 20 bin öğretmen ataması hakkında Maliye Bakanı Naci Ağbal açıklamalarda bulundu.

Maliye Bakanı Naci Ağbal öğretmen atamaları hakkında açıklama yaptı

Maliye Bakanı Naci Ağbal öğretmen atamaları hakkında açıklama yaptı

Binlerce öğretmen adayının ek 10 bin öğretmen atama beklentisi yine boşa çıktı. Maliye Bakanı tarafından yapılan açıklamada önümüzdeki öğretmen atamalarının 2018 yılında yapılacağı ifade edildi. Bakan Ağbal 2018 yılında 20 bin öğretmen ataması yapılacağını açıkladı.

ÖĞRETMEN İHTİYACI DEĞERLENDİRİLİYOR

TBMM Genel Kurulunda görüşmeleri süren “Bazı Vergi Kanunları ile Kanun ve KHK’larda Değişiklik Yapan Tasarı” kapsamında kendisine yöneltilen soruları yanıtlandıran Maliye Bakanı Naci Ağbal öğretmen istihdamı konusunda Milli Eğitim Bakanlığı ve Maliye Bakanlığının gerekli çalışmaları sürdürdüğünü belirtti. Öğretmen atamaları dahil olmak üzere tüm kurumlardan gelen personel ihtiyaç taleplerinin beraber değerlendirildiğini ve planlamasının yapıldığını ifade eden Bakan Ağbal kamu kurumlarında yaşanan ihtiyaç taleplerinden dolayı da personel ihtiyacının ortaya çıktığını vurguladı.

MEB’İN ÖĞRETMEN TALEBİ KARŞILANACAK

Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından yapılan açıklamayı yineleyen Maliye Bakanı, AK Parti döneminde kamuda 500 bine yakın öğretmen ataması yapıldığını hatırlattı. 2018 yılı bütçe kanunun yasalaşmasından sonra 2018 yılında 20 bin öğretmen ataması yapılmasının planlandığını ifade eden Maliye Bakanı Naci Ağbal, gerekli çalışmaların tamamlanmasından sonra Milli Eğitim Bakanlığının öğretmen talebinin karşılanacağını açıkladı.

ÖĞRETMEN AÇIĞINDA HIZLA AZALMA VAR

Son dönemde yapılan öğretmen atamalarına işaret eden Bakan Ağbal, yapılan atamalarla birlikte Milli Eğitim Bakanlığının öğretmen ihtiyacının hızla azaldığını vurguladı. Önümüzdeki yıllarda yapılacak öğretmen atamaları ile birlikte MEB’in norm açığının kapatılacağını da belirten Bakan Ağbal bu konuda MEB ve Maliye arasında gerekli çalışmaların yürütüldüğünü açıkladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Sözlesmeli ogretmen olarak 12 yillik evliligimi bitirme safhasina kadar geldik eş durumunun olmamasi bizi o kadar yiprattiki yaziklar olsun

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Rüzgarı Dinleyen Çocuk