Mayıs 2017 özür grubu ataması hakkında MEB’den açıklama geldi

Şubat 2017 özür grubu atamasında atama yer değiştirme talebi yerine getirilemeyen öğretmenlere il emri ve ilçe emri verilmemişti. Hizmet puanı yetersizliğinden, atanmak istediği yerde norm açığı olmamasından dolayı eş durumu, sağlık özrü gibi nedenlerden dolayı özür grubundan ataması çıkmayan öğretmenler ek özür grubu ataması istiyor. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Mayıs ayında özür grubu ataması yapılıp yapılmayacağı konusunda son noktayı koydu.

Mayıs 2017 özür grubu ataması hakkında MEB’den açıklama geldi

Mayıs 2017 özür grubu ataması hakkında MEB’den açıklama geldi

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz katıldığı televizyon programlarında gündemle ilgili ve MEB camiasını ilgilendiren konularda açıklamalarda bulundu. Milli Eğitim Bakanlığı internet sitesinden yapılan açıklamada Bakan İsmet Yılmaz’ın Sivas 58 TV ve Vizyon 58 TV kanallarında yaptığı açıklamalar ve Bakan Yılmaz’a sorulan sorular ile cevapları yer aldı. Bakan İsmet Yılmaz’a özür grubu mağdurlarını ilgilendiren hususta soru yöneltildi ve Mayıs 2017 özür grubu atamasının olup olmayacağı soruldu.

İL EMRİ-İLÇE EMRİ VERİLMEDİ

Geçtiğimiz ay sonuçlanan özür grubu ataması (Şubat 2017) sonucunda yer değiştiremeyen bir hayli fazla sayıda MEB personeli bulunmaktadır. İl/ilçe emri uygulamasının yapılmaması nedeniyle eş özründen, sağlık özründen ataması gerçekleşmeyenler mağdur oldular. Şubat özür grubu atamasından sonra ikinci özür grubu ataması taleplerini Milli Eğitim Bakanlığına ileten öğretmenler MEB’den gerekli adımın atılmaması üzerine ek özür grubu ataması taleplerini referandum öncesinde tekrar gündeme getirdiler.

MAYIS 2017 ÖZÜR GRUBU ATAMASI

Şubat döneminde özür grubu atamasından yer değiştirme talebinde bulunamayan, özür grubu ataması isteyip ataması çıkmayanlara Mayıs 2017 özür grubu ataması yapılıp yapılmayacağı Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a soruldu. Bakan Yılmaz açıklamasında Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 49’uncu maddesi ç bendini hatırlatarak, bu hükme göre 2017 şubat özür grubu atamasından ataması çıkmayan ya da özür grubu atamasına başvuramayan öğretmenlerin bir sonraki özür grubu atamasına başvuru tarihinin Ağustos 2017 olduğunu vurguladı.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yaptığı bu açıklama ile ek özür grubu ataması (Mayıs 2017) yapılmayacağını açıkladı ve özür grubu atamasının yarıyıl ile yaz tatili dönemlerinde yapılacağını vurguladı.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. sözleşmeli öğretmeni batıya sahil kentlerine atama yap ekimde. peşinden şubatta eşlerini de getir. doğudaki çocukların eğitim hakkı yok zaten.

  2. Böylece referandum kararsizligim sona erdi. Siz de alırsınız oyları bı ara sayın bakan…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM