MEB 20 bin sözleşmeli öğretmenin ne zaman göreve başlayacağını açıkladı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından yapılan açıklamada bugün ataması gerçekleşen 20 bin sözleşmeli öğretmenin ne zaman göreve başlayacağını açıkladı.

MEB 20 bin sözleşmeli öğretmenin ne zaman göreve başlayacağını açıkladı

MEB 20 bin sözleşmeli öğretmenin ne zaman göreve başlayacağını açıkladı

20 bin sözleşmeli öğretmen atama sonuçları bugün açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığına 20 bin 125 sözleşmeli öğretmen atandı. Öğretmen atama başvurularına ise 46 bin 523 öğretmen adayı başvuru yaptı. 19.07.2017 tarihinde açıklanan sözleşmeli öğretmen atamalarında 90 farklı branştan atama yapıldı.

EN ÇOK ATAMA SINIF ÖĞRETMENLİĞİNDE

20 bin 125 sözleşmeli öğretmen atamasında en çok atama sınıf öğretmenliğine yapılırken 3 bin 570 sınıf öğretmeni atandı. İngilizce branşına 2 bin 193 öğretmen, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi branşına 2 bin 143 öğretmen, İlköğretim Matematik Öğretmenliğine bin 835 öğretmen ataması yapılırken gelecek yıldan itibaren zorunlu eğitime alınan okul öncesine de bin 720 öğretmen ataması yapıldı.

GÖREVE BAŞLAMA TARİHİ

20 bin sözleşmeli öğretmen ne zaman göreve başlayacak sorusuna da açıklık getiren Milli Eğitim Bakanlığı, ağırlıklı olarak Doğu ve Güneydoğu bölgesine ataması yapılan sözleşmeli öğretmenlerin 5 Eylül 2017 tarihinden itibaren göreve başlayacaklarını belirtti. Atanan sözleşmeli öğretmenler 2017 yılı Kurban Bayramı tatilinden sonra diğer öğretmenlerde olduğu gibi 5 Eylül tarihinde göreve başlayabilecekler.

ogretmenlericin.com olarak atanan sözleşmeli öğretmenlerin biran önce göreve başlamasını tavsiye ederiz. 5 Eylül tarihini geciktirmeden göreve başlamak gerek maaş gerekse de hizmet süresi açısından yeni atanan öğretmenlere katkı sağlayacaktır. 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması göreve başlama ve diğer hususlar konusunda bu başlık altından sorulan soruları cevaplayabiliriz. Ataması yapılanlara hayırlı olsun dileriz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

6 yorum

  1. Sirnak guclukonaka Atandim ve sorularim var: 1 agustosta kararname okullara gonderilecek ve guvenlik sorusturmasi icin belgelerimizle ilce mebe gidicez degil mi? Guvenlik sorusturmasindan gecersek 5 eylulde de goreve baslicagiz,seminere katilicagiz ve ordayiz hep.dogru mu anlamisim lutfen aydinlatirsaniz sevinitim

  2. Nişanlımın atamasi yapildi ben de 3 yıllık ogretmenim bu agustos ayındaki eş durumuyla nişanlımın atandigi yere gecebilirmiyim???atananlarin kayitlari 1-9 agustos arasinda yapilcak 8 agustosda da es durumu baslicak güvenlik sorusturmasina takilirmiyiz bilgisi olan lütfen yardim???

    • Nişanlınız güvenlik soruşturması aşamasını olumlu atlatırsa en erken 5 Eylülde göreve başlayabilir. Eş durumundan yararlanamazsınız.

  3. Ataması yapılan öğretmenler imza için önceden gitmesi gerekiyor mu yoksa 5 eylül itibari ile gitse halledilebilinir mi

  4. Atamam yapıldı 1 ağustosta kadar güvenlik soruşturması yapılmış mı ? olacak yoksa daha sonrasında mı . güvenlik soruşturması yapılacak.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM