MEB 200 milli sporcuyu beden eğitimi öğretmeni olarak atayacak

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 200 beden eğitimi öğretmeni ataması yapılacağı ve bu öğretmenlerin milli sporcular arasından alınacağı duyuruldu.

MEB 200 milli sporcuyu beden eğitimi öğretmeni olarak atayacak

MEB 200 milli sporcuyu beden eğitimi öğretmeni olarak atayacak

2019 Milli Sporcuların Beden Eğitimi Alanına Sözleşmeli Öğretmen Olarak Atama Duyurusu Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı. MEB 200 beden eğitimi öğretmeni ataması gerçekleştirecek.

200 SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATANACAK

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarının beden eğitimi alanında öğretmen ihtiyacının karşılanmasına yönelik olarak 03/05/2002 tarihli ve 24744 sayılı Resmî Gazetede yayımlanan Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğin Ek 4 üncü maddesi doğrultusunda milli sporculardan 200 (iki yüz ) kontenjana 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli aday öğretmen ataması yapılacak olup atama takvimi de yayınlandı.

ÖĞRETMEN ATAMA TAKVİMİ

23 – 29 Ocak 2019 tarihleri arasında başvuru şartlarını taşıyanlar başvuru yapacaklar ve başvurularını onaylatacaklar. 1 Şubat 2019 tarihinde ise 200 sözleşmeli beden eğitimi öğretmeni ataması yapılacak.

İlgili atama takvimi;

Milli sporcular arasından ataması yapılacak 200 beden eğitimi öğretmeni için takvim belli oldu
Atama takvimi

BAŞVURU ŞARTLARI

MEB tarafından yayınlanan atama kılavuzunda başvuru şartları ve başvuruda istenen belgelerde belirtildi. Başvurular personel.meb.gov.tr adresindeki “Milli sporcuların ataması” linkinden elektronik Başvuru Formu doldurularak ekli takvimde belirtilen süreler içerisinde yapılacak.

Başvuru kılavuzu ve detaylar için TIKLAYINIZ

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM