MEB 2017 Şubat atamasında 30 bin öğretmen atayacak

2017 Şubat öğretmen ataması için MEB tüm kontenjanları kullanacak iddiasında bulunuldu. Bakanlık öğretmen açığının kapatılamaması ve yaklaşan Referandum öncesi Şubat ayında 30 bin öğretmen ataması gerçekleştirmeyi planlıyor.

MEB 2017 Şubat atamasında 30 bin öğretmen atayacak

MEB 2017 Şubat atamasında 30 bin öğretmen atayacak

2017 yılında kamuya alınacak personel kontenjanı geçtiğimiz günlerde 60 bin olarak açıklandı. Kamu kurum ve kuruluşlara 2017 yılında sözleşmeli pozisyonda 60 bin kamu personeli alınacak. Alınacak kamu personelleri arasından ise 30 bin kişi MEB personeli olarak atanacak. MEB’e ayrılan öğretmen atama kontenjanının 30 bin olması atamanın Şubat ayında yapılıp yapılmayacağını gündeme getirmişti.

ŞUBAT ATAMASI KONTENJANI

Haber10 sitesinde yer alan açıklamaya göre Milli Eğitim Bakanlığı 2017 Şubat ataması kontenjanı olarak 30 bin kontenjanın tamamını ayırdı. Sözleşmeli öğretmen olarak MEB şubat ayında 30 bin öğretmen ataması gerçekleştireceği iddia edildi. MEB tarafından yapılan planlamada Şubat ayında 15 bin Ağustos ayında 15 bin olmak üzere toplamda 30 bin öğretmen atamasının gündeme gelmesine rağmen, Bakanlığın yaklaşan referandumu da göz önüne alarak tüm kontenjanı Şubat ayında kullanması bekleniyor.

BRANŞLARIN DAĞILIMI

Öğretmenler İçin olarak şimdiden 2017 Şubat ataması branş dağılımı hakkında kesin bir ifade kullanmanın yanlış olduğunu düşünerek bazı branşların ön plana çıkacağını belirtmek istiyoruz. Okul öncesi eğitimin zorunlu hale getirilecek olmasından dolayı okul öncesi öğretmenlerine ayrılacak kontenjan fazla olacak. Tam gün eğitime geçilmesi çalışmalarından dolayı özellikle sınıf öğretmenliği branşında alımlar düşecek. 14-15 kişilik şubeler tam gün eğitime geçişte derslik yetersizliğinden dolayı birleştirilmeye başlandı. Bu da norm fazlası sınıf öğretmeni sayısını arttırdı. Beşinci sınıflarda uygulanacak sistemle birlikte yabancı dil öğretmenlerinin atama kontenjanları artacak.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

5 yorum

  1. 90 bin açık var diyorsun 10 bin alım yapmaya kalkıyorsun…bu ne tutarsızlık, bunca kişinin emeğine yazık….

  2. [email protected] dedi ki:

    Evet …once yoktan sebeblerle 5 aydir acikta bekletilen ogretmenleri goreve iade edin, lutfen devlet buyuklerimiz gorevimize donmek istiyoruz..isimizi cok ozledik….

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM