MEB 2017 şubat engelli öğretmen ataması atama takvimi ve duyurusu

Milli Eğitim Bakanlığı 2017 yılı Şubat ayı Engelli Öğretmen ataması duyurusunu yayınladı. İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan öğretmen atama duyurusunda 21-24 Şubat 2017 tarihlerinde ön başvuru alınacağı belirtildi.

MEB 2017 şubat engelli öğretmen ataması atama takvimi ve duyurusu

MEB 2017 şubat engelli öğretmen ataması atama takvimi ve duyurusu

Milli Eğtiim Bakanlığı şubat ataması konusunda resmi duyuru yayımladı. Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından yapılan açıklamada şubat 2017 engelli öğretmen alımında 1500 engelli öğretmen alınacağını belirtti. Engelli öğretmen atamasına başvuru yapılabilmesi için 2016 yılı Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavına girmek gerekmektedir. EKPSS puan üstünlüğüne göre yapılacak olan engelli öğretmen alımı başvuruları 21 Şubat tarihinde başlıyor.

1500 ENGELLİ ÖĞRETMEN ALINACAK

Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümleri kapsamında 1500 engelli öğretmen alımı yapılacak. Engelli öğretmen ataması başvurusu yapacak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında yer alan şartları taşıması gerektiği belirtilirken 2016 yılında yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavına (EKPSS) katılmış olmaları gerektiği açıklandı.

Engelli öğretmen ataması başvuru şartları;

 • 657 sayılı DMK 48.maddede belirtilen şartları taşımak
 • 2016 EKPSS sınavına girmiş olmak
 • Türk vatandaşı olmak (Kuzey Kıbrıs vatandaşları dahil)
 • Lisans mezuniyetinin öğretmenlik alanlarına uygun olması
 • Formasyon programlarını başarı ile tamamlamış olmak

2017 yılı Şubat engelli öğretmen atama kılavuzu ve kılavuz içerisinde yer alan diğer hükümler ve şartlar için TIKLAYINIZ

Engelli öğretmen atama başvuruları MEBBİS üzerinden ve İKGM üzerinden elektronik ortamda yapılacak. 21-24 Şubat 2017 tarihleri arasında yapılacak olan başvurunun çıktısı il milli eğitim müdürlükleri tarafından onaylanacak.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

5 yorum

 1. Ben sosyal bigilerde sıralamam 147 ama kadrolu atanan hariç dediğimde sırAlamam 138 düşüyor benim asıl sıralamam hangisi ve atanırmıyım cevap verseniz sevinirim

  • Kardeşim sosyal bilgilerde sıralamam 147 diyorsun ya. Siralamamizi nerden öğrenecez branş olarak dedi ki:

   Yorumunuz

 2. Engelli öğretmen atamasına yönelik ön başvuru alındı fakat tercih klavuzu yayınlanmadı nezaman yayınlanacağına yönelik bilgi varmıdır.

 3. bak yunus hocam 1500 diyorlar ama engelli öğretmen sayısı o kadar yoktur emin ol o yüzden başvuran herkes yerleşecek.

 4. toplam kac tane engelli öğretmen adayı var 1500 alım deniyor basvuru yapan herkes alınacak mı bilgilendirseniz ne iyi olur ama,,,,

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM