MEB 2017 yılı yönetici görevlendirme takviminde değişiklik yaptı

2017 yılı müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı görevlendirme takviminde değişiklik yapıldı.

MEB 2017 yılı yönetici görevlendirme takviminde değişiklik yaptı

MEB 2017 yılı yönetici görevlendirme takviminde değişiklik yaptı

Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği 22.04.2017 tarihinde yayımlandı. Daha sonra ise Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2017 yılı yönetici atama takvimini açıkladı. Bakanlığın açıkladığı takvime göre EK-1 başvuruları yapıldı ve sözlü mülakata girecek yönetici adaylarının listeleri İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından açıklanmaya başladı. Ancak bugün yapılan bilgilendirmede 2017 yönetici görevlendirme takvimi içerisinde tarih değişiklikleri yapıldığı görüldü.

YÖNETİCİ ATAMA TAKVİMİNDE DEĞİŞİKLİK

Yönetici adaylarının sözlü sınavların yapılması tarihinden itibaren MEB yönetici görevlendirme takviminde değişiklik yaptı. 19 Haziran- 7 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan yönetici atama sözlü mülakat sınavları 3-21 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. 11 Temmuz tarihinde açıklanacak olan yönetici görevlendirme sözlü sınav sonuçları 24 Temmuz tarihinde açıklanacak ve yönetici adayları MEB personelleri sözlü sınav sonuçlarına itirazlarını 12-18 Temmuz yerine 25-31 Temmuz tarihleri arasında yapacak. Yönetici adaylarının sözlü sınava itirazların değerlendirilmesi ve sonuçların duyurulması 1-2 Ağustos tarihlerinde yapılacak olup, yönetici görevlendirmeye esas puanların ilanı 10 Ağustos tarihinde açıklanacak.

2017 yılı yönetici atama takviminin eski hali ve yeni hali;

Yönetici Atama 2017

Yönetici atama takviminde yapılan bu değişikliğin sözlü sınavların Ramazan’a denk gelmesi nedeniyle değiştirildiği tahmin ediliyor.


Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Ankara, Müdürlük ve Müdür Yardımcılığı görevlendirmelerini hangi ara yaptı anlamadık. Yönetici görevlendirme takvimi iki kez değiştirilmesine rağmen bu görevlendirme işleminde hiçbir takvime uyulmamıştır. Mülakatlar Temmuz ayı içerisinde tamamlanmış ve Ankara için mülakat sonuçları 9 Ağustos’ta yayınlanmıştır. Münhal bulunan eğitim kurumları ise 21 Ağustos’ta açıklanmıştır. Sözlü sınav yapılalı 1,5 ay olmasına rağmen ve mülakat sonuçları ile münhal listenin açıklanmasından 12-13 gün geçmesine rağmen başvuru sürecini başlatmayıp, hemen bayram günü başvuruları alan ve bayramın 3. günü yerleşme sonuçlarını açıklayan Ankara İl Memin bu acelesi anlaşılır gibi değil. Ben ve benim gibi birçok aday, mülakatı geçmesine rağmen, bayramda köyde kurban kesiminde olduğundan, arefe günü köye gidip bayramın 3. günü eve dönmeme rağmen bu kısacık sürede başvuruların bittiği sürprizi ile karşılaştık. Ankara il mem bu atamaları zaten takvime uymadığı için iptal edip, mağduriyetlerin yaşanmaması için, en azından 1 hafta süreli başvuru süreci başlatmalıdır. Ben ve benim gibi Müdürlük ve Müdür Yardımcılığı mülakatını kazanmasına rağmen süre kısıtlamasından dolayı başvuru yapamayan birçok aday da başvuru yapma imkanına sahip olmalıdır. Saygılarımla..

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM