MEB 2018 Yılı Sözleşmeli Öğretmenlik Mülakat Sonuçları

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü günlerdir beklenen sözleşmeli öğretmenlik ataması sözlü sınav sonuçlarını açıkladı.

MEB 2018 Yılı Sözleşmeli Öğretmenlik Mülakat Sonuçları

MEB 2018 Yılı Sözleşmeli Öğretmenlik Mülakat Sonuçları

Milli Eğitim Bakanlığı 2018 yılında 25 bin sözleşmeli öğretmen ataması gerçekleştirecek. Bakanlık 20 bin atamanın sözlü mülakatlarını yapmıştı. 20 bin atama için 60 bin kişi mülakat sınavına girdi ve sonuçlar beklenmeye başlanmıştı. Seçim sonrasına bırakılan sözlü sınav sonuçları 11.07.2018 tarihi itibari ile açıklandı.

20 BİN ATAMA MÜLAKAT SONUÇLARI

MEB 2018 Yılı Sözleşmeli Öğretmenlik Mülakat Sonuçları 11 Temmuz 2018 tarihi saat 11.00 itibari ile açıklandı. Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuç ekranı sonuç öğrenme sayfası aktif edildi.

Sözleşmeli öğretmen ataması sözlü mülakat sonuçları Sonuçlar İçin Tıklayınız

MEB İKGM tarafından yapılan açıklama;Sözleşmeli öğretmen ataması mülakat sonuçları

Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçlarıMilli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav sonuçları açıklandığı bilgisi verilirken sözlü sınav sonuçlarına ilişkin itirazları 11-13 Temmuz 2018 tarihleri arasında yapılacağı, sözlü mülakat sonuçları sonrası başarılı olan adayların atama tercihlerini de 17-20 Temmuz 2018 tarihleri arasında yapacakları belirtildi. 20 bin sözleşmeli öğretmen atama sonuçları da 23 Temmuz 2018 tarihinde açıklanacak.

5 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI

MEB bu sene 25 bin öğretmen ataması yapacak. 20 bin öğretmen ataması için mülakatlar tamamlanmış mülakat sonuçları bekleniyordu. 11 Temmuz itibari ile sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları da açıklanmış oldu. Sıra 5 bin ücretli öğretmen atamasına geldi. Ücretli öğretmenler arasından koşulları taşıyan 5 bin kişinin ataması gerçekleştirilecek. 5 bin sözleşmeli öğretmen ataması için mülakat süreci yakın zamanda başlaması gerekmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Beyaz Yunus