MEB 5 bin sözleşmeli öğretmen atama başvuruları başladı

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından 5 bin sözleşmeli öğretmen ataması için başvurular alınmaya başlandı.

MEB 5 bin sözleşmeli öğretmen atama başvuruları başladı

MEB 5 bin sözleşmeli öğretmen atama başvuruları başladı

Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Resmî Eğitim Kurumlarında Ek Ders Ücreti Karşılığında Görev Yapanların Sözleşmeli Öğretmenlik Başvurusu başladı. MEB başvuruları almaya başlarken başvuru şartları tutan ücretli öğretmenler arasından beş bin sözleşmeli öğretmen ataması yapılacak.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERE KADRO

Binlerce ücretli öğretmenin beklediği 5 bin sözleşmeli öğretmen atama başvurusu bugün itibari ile başladı. Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından 8 Haziran 2018 tarihinde yapılan açıklamada, 5 bin sözleşmeli öğretmen ataması için başvuru ekranının aktif edildiği belirtildi.

Sözleşmeli öğretmen atama başvuru ekranı;

5 bin öğretmen ataması
Sözleşmeli öğretmen ataması

5 bin kontenjan için sözleşmeli öğretmen atama başvurusu için TIKLAYINIZ

BAŞVURU ŞARTLARI

2017-2018 eğitim ve öğretim yılında ek ders ücreti karşılığında görev yapmış olan başvuru tarihinin son günü itibarıyla en az 540 gün sigorta primi bulunan 2017 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında atanacağı alan için puan türleri (KPSSP10 ve KPSSP121- KPSSP120) itibarıyla 50 ve üzerinde puan almış olan ücretli öğretmenler arasından 5 bin sözleşmeli öğretmen ataması gerçekleştirilecek. 20 bin öğretmen ve 5 bin ücretli öğretmen olmak üzere Bakanlık toplamda 25 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapmış olacak. İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü 5 bin sözleşmeli öğretmen pozisyonuna yapılan atamalar sonucunda boş pozisyon kalması hâlinde 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı sonuçları esas alınarak aynı usulle tekrar atama yapacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

55 yorum

 1. 10 yıllık ücretli öğretmenim, geçen yıl kpss ye girmedik, bu hafta kpss ye gireceğiz, ama 5000 ücretli alımı 2017 kpss ile yapılacak ve atanamayacağız, bu nasıl adalet?

  • Umarım Pınar hocam her şey güzel olur. 20 bin atana belli oldu ya belki bizimkilerde haftaya belli olur çağrılsak bari ya ben çok takıldım bu konuya bizim için çok büyük bir şans çok zor alım yapan bir bölüm yıllardır deniyorum olmuyor umarım bu sefer bu şans olur.sizinde olur inşallah hocam dediğim gibi çok nüyüm şans

 2. Rabia canım benim bildiğim kadarıyla 2017 kpss şartı var bu atamada 2018 kpss sonraki atamada olacak.Yine de moralini yüksek tut.

  • Pınar Hocam merhaba bende varım Türk dili ve edebiyatı öğretmenliği mezunu başvuru yaptık bekliyoruz inşallah hakkımızda hayırlısı olur. Ben Bursa’nın ilçesinden tercih yaptım ve tek ben varmışım öyle dediler. Bursa’da kurulan bir whatsapp grubundaki öğretmenlerde de branşımız için 3,4 kişi olduğunu duydum ben benim puan biraz düşük umarım çağrılırım.

 3. Pınar hocam 10.095kisi başvuru yapmış.ama hangi branştan kaç kişi belli degil.22temmuzda sınav var ve acaba mülakata cagirilacak miyim diye düşünüyorum…benim branş biyoloji…biyolojiden 32,kişi alacaklar.umut ediyorum ki benide cagirsinlar

 4. Mülakat listesi haftaya yayınlanır bence.Hayırlısı olsun inşallah hepimiz için.Ama gerçekten çok istiyorum hayırlısıyla olur inşallah.

 5. Eğer mülakat puanları eşit olursa başvuru yapan da çoksa kpss puan üstünlüğüne bakılacakmış.

 6. Ben başvuru yaparken Milli Eğitim de benden başka iki kişi daha vardı Türk dili ve edebiyatından.Diğerleri farklı branştandı.

 7. arkadaşlar prim gün sayısı 30 değil 16 gün yatırılması hakkında sgk’ya yönlediriyorlar günlerinizi düşürün diye ve bu yüzden günleri tutmayan binlerce kişi oluyor.bu konuda böyle sorun yaşayan varmı ?ve başvurusu kabul edilen varmı 30 gün üzerinden?

 8. başvuru için gerekli bütün şartlar tamam ve bingo önümüzde yine engel çıktı halk eğitimler madur ediliyor sgk ve milli eğitim anlaşmazlığı halk eğitimde çalışan öğretmenlerin başvurularına engel oldu ! umarım başvuru süresi bitmeden bu sorunu çözerler 🙁

 9. mrblar tüm şartlar tutuyor sadece kpss tutmadığı için maalesef başvuramadım 2018 kpss ye girecegim şimdi başvurmayı denedim ekran kabul etmedi.yer kalırsa onun başvurusu ayrı olur değil mi?

 10. 3 buçuk yıldır ücretli öğretmenlik yapıyorum bütün şartları sağladığım halde prim gün sayısında takılıyorum. Geri kalan şartları sağlayıp sağlayamamak benim elimde ama prim günü benim elimde değil. Kriterlerin belirleyici ve eşitlik saglayici olmadığı umarım farkedilir.

 11. Başvuru yapıyorum fakat sgk primi için sıkıntı var diyor toplam 581 gün sgk primim olmasına rağmen bilgi verir misiniz?

 12. 3 buçuk yıldır ücretli öğretmenlik yapıyorum bütün şartları sağladığım halde prim gün sayısında takılıyorum. Geri kalan şartları sağlayıp sağlayamamak benim elimde ama prim günü benim elimde değil. Kriterlerin belirleyici ve eşitlik saglayici olmadığı umarım farkedilir.

  • Benim başvuru da haziran ayı yok .zaten Haziran’da 6 gün gittik sadece o okuldan aldığınız evrakta yazıyor zaten

 13. Basvurumu yaptim onaylattim inşallah hayrlisı olur beden egitiminden acaba kaç kisi var kontenjandan fazlami azmi bilen varmi

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM

Bu Vücut Benim