MEB Bakan onayı ve mülakatla müfettiş atayacak

Müfettişler, denetçiler, Maarif Müfettişleri, Eğitim Müfettişleri, Milli Eğitim Denetçileri ile İl Eğitim Denetmenleri arasından Bakanlık Maarif Müfettişi seçilecek.

MEB Bakan onayı ve mülakatla müfettiş atayacak

MEB Bakan onayı ve mülakatla müfettiş atayacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) önümüzdeki günlerde mülakat ve mülakatın arkasından bakan onayı ile naklen müfettiş ataması gerçekleştirecek.

Geçtiğimiz haftalarda Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Rehberlik ve Denetim Başkanlığı teşkilatı Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Teftiş Kurulu Başkanlığı olarak değiştirilmişti. Bu değişiklikten dolayı MEB bünyesinde etkilenen personel için bir düzenleme yapılacak.

BAKANLIK MAARİF MÜFETTİŞİ

657 DMK, Devlet Memurları Kanunu çerçevesinde müfettişler, denetçiler, Maarif Müfettişleri, Eğitim Müfettişleri, Milli Eğitim Denetçileri ile İl Eğitim Denetmenleri arasından Bakanlık Maarif Müfettişi seçilecek.

Belirtilen kişilere uygulanacak mülakatı başarı ile geçenler daha sonra Milli Eğitim Bakanı onayı ile Bakanlık Maarif Müfettişi unvanı ile atanacak.

Mülakata gireceklerin ifade yeteneği, bir konuyu kavrayıp özetlemesi, temsil kabiliyeti, muhakeme gücü, davranışlarının ve tepkilerinin mesleğe uygun olup olmadığı, sahip olduğu liyakat özelliği, fiziki görünümü, özgüven ve ikna kabiliyeti, genel kültürü, çağdaş, bilimsel ve teknolojik gelişmelere yatkınlığı gibi özellikleri değerlendirilecek ve bu kriterlere göre mülakatta değerlendirme sonucu başarılı olanlar bakan onayına sunulacak.

MemurlarNet

 

MEB Personel, Personel MEB Haber
MEB Haber

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM