MEB Boş Yönetici Normlarının İlan Edileceği Tarihi Açıkladı

MEB Boş Yönetici Normlarının İlan Edileceği Tarihi Açıkladı Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) Atama Daire Başkanlığı tarafından boş yönetici normlarının yayınlanması hususunda açıklama yapıldı. İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin internet sitelerinde dört yıllık görev süresini dolduran müdür başyardımcısı ve müdür yardımcılarının listeleri yayınlanmaya başlanmıştı. MEB bu konuda listelerin hemen yayınlanamayacağını, dört yıllık görev süresini […]

MEB Boş Yönetici Normlarının İlan Edileceği Tarihi Açıkladı

MEB Boş Yönetici Normlarının İlan Edileceği Tarihi Açıkladı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) Atama Daire Başkanlığı tarafından boş yönetici normlarının yayınlanması hususunda açıklama yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin internet sitelerinde dört yıllık görev süresini dolduran müdür başyardımcısı ve müdür yardımcılarının listeleri yayınlanmaya başlanmıştı. MEB bu konuda listelerin hemen yayınlanamayacağını, dört yıllık görev süresini dolduran müdür başyardımcısı ve müdür yardımcılarının görev sürelerinin uzatılması işlemlerinin tamamlanmasından sonra, müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı boş bulunan eğitim kurumlarının listelerinin yayınlanacağını belirtti. MEB Atama Daire Başkanlığı Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine Dair Yönetmelik hükümleri ve kılavuz ekine göre 13-15 Temmuz 2016 tarihleri arasında boş normların duyurulacağını belirtti.

MEB tarafından yapılan açıklama;

Müdür Yardımcılığı Boş Olan Okul Listeleri Ne Zaman Yayınlanacak?

Bilindiği gibi Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine Dair Yönetmelik’ in 23’üncü maddesinin 1’inci fıkrasında “Müdür başyardımcılığı ve/veya müdür yardımcılığı boş bulunan veya dört ve sekiz yıllık müdür başyardımcılığı veya müdür yardımcılığı süresini dolduranlardan boşalacak eğitim kurumları, il milli eğitim müdürlüklerinin internet sitesinde duyurulur.”, 24’üncü maddesinin 5’inci fıkrasında da “Dört yıllık görev süresini dolduran müdür başyardımcıları ve müdür yardımcılarının görev süreleri, eğitim kurumu müdürünün inhası, il milli eğitim müdürünün teklifi ve valinin onayı ile dört yıl süreyle uzatılabilir.” hükümlerine yer verilmiştir.

Bu hükümler birlikte değerlendirildiğinde dört yıllık görev süresini dolduran müdür başyardımcısı ve müdür yardımcılarının görev sürelerinin uzatılması işlemlerinden sonra, müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı boş bulunan eğitim kurumlarının kılavuz eki takvimde belirtilen 13-15 Temmuz 2016 tarihleri arasında duyurulması uygun görülmektedir.

Bilgilerinizi rica ederim.

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü

Merkez Atama Daire Başkanlığı

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Ne sınavmış arkadaş, ne sonuçlar açıklandı, ne boş kadrolar belli oldu. Ne okullarda boş kadro var. Danıştayda bir sürü aleyhe davalar var ama uygulayanlar yok! Açıklayın şu sonuçları ve boş kadroları da , millet ona göre hayatını planlasın şekillendirsin.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM