MEB eğitim kurumlarına yönetici atama takvimini geri çekti

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü görev süresi dolan ve yeniden atanma sürecine giren yöneticilerin görevlendirmeleri için yayınlanan takvimi geri çekti.

MEB eğitim kurumlarına yönetici atama takvimini geri çekti

MEB eğitim kurumlarına yönetici atama takvimini geri çekti

Milli Eğitim Bakanlığında yönetici görevlendirme sürecinde değişiklikler yaşanmaya devam ediyor. MEB geçtiğimiz günlerde yönetici atama yönetmeliğinde değişikliğe gitmiş ve sözlü sınav notunun ağırlığını düşürmüştü. Sonrasında MEB Personel Genel Müdürlüğü tarafından 2019 yılı yönetici görevlendirme takvimi yayınlanmış ve görev süresi dolan idareciler ile ilgili işleyiş açıklanmıştı. MEB takvimi yayınladıktan kısa bir süre sonra takvimi geri çektiğini açıkladı.

YÖNETİCİ GÖREVLENDİRMELERİ ERTELENDİ

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünün 29.01.2019 tarihli 1981501 sayılı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme konulu resmi yazısı tüm illere gönderildi. Gönderilen resmi yazıya göre 2019 yılında yeniden ve ilk defa görevlendirme suretiyle yapılacak görevlendirmelere ilişkin iş ve işlemlerin durdurulduğu belirtildi.

İlgili resmi yazı;

MEB yönetici görevlendirme işlemleri durduruldu
Resmi yazı

Yapılan açıklamada “Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde eğitim kurumu yöneticiliklerine 2019 yılında yeniden ve ilk defa görevlendirme suretiyle yapılacak görevlendirmelere ilişkin iş ve işlemlerin, 2019 Yılı Eğitim Kurumları Yönetici Görevlendirilmesine İlişkin Duyuru kapsamında yürütülmesi uygun görülmüş ve bu durum ilgi yazı ile valiliklere bildirilmiştir. Konu hakkında yeniden bir değerlendirme yapılmak üzere anılan duyurunun uygulaması durdurulmuştur.” ifadelerine yer verildi.

YAZILI SINAVA MI GİRECEKLER?

MEB’in yönetici görevlendirme işlemlerini durdurması ile birlikte gözler Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a çevrildi. Yöneticilik süresi dolan ve yazılı sınava girmeden görev süresi uzatılacak olan idarecilerin ilk atamada olduğu gibi yazılı sınava girip girmeyecekleri merak ediliyor. Bakan Selçuk’un göreve geldikten itibaren profesyonel idarecilik ve liyakat vurgusu MEB’de yönetim anlamında ciddi bir yapılanmaya gidileceğini gündeme getirmişti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM