MEB ikinci özür grubu atamasında resen atama yaptı ve iptal hakkı tanıdı

Milli Eğitim Bakanlığı özür grubunda ilk defa resen atama yaptı. Bakanlık tercihlerine atanamayan öğretmenleri resen atarken atama sonucunu beğenmeyenlere de iptal hakkı verdi.

MEB ikinci özür grubu atamasında resen atama yaptı ve iptal hakkı tanıdı

MEB ikinci özür grubu atamasında resen atama yaptı ve iptal hakkı tanıdı

2018 Eylül Mazerete Bağlı Ek Yer Değiştirme Sonuçları 10 Eylül 2018 tarihinde açıklanırken bazı öğretmenlerin resen atandığı görüldü. Tercih dışı atanmak istememesine rağmen Milli Eğitim Bakanlığın boş bulunan kontenjanlara öğretmenleri atadığı ve atama sonucunda atandığı yeri beğenmeyenlerin ise iptal ettirebileceği belirtildi.

MEB’DEN RESEN ATAMA

2018 Yılı Yaz Tatili Kadrolu Öğretmenlerin Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği Mazeretleri Ve Engellilik Durumu İle Diğer Nedenlere Bağlı  Ek Yer Değiştirme Sonuçları açıklandı. Ağustos 2018 dönemi özür grubu yer değiştirmelerinde atanamayan öğretmenlere verilen ikinci hakta Bakanlık yer değiştirmeleri gerçekleştirirken resen atama da yapıldığı görüldü.

MEB özür grubunda resen atama yaptı örnek;

MEB özür grubu yer değiştirmelerinde resen atama yaptı.
MEB özür grubu resen atama

Yukarıdaki örnekte görüldüğü gibi tercihlerinde sadece bir tercih yapan öğretmene tercih ettiği okul hizmet puanı yetersizliğinden dolayı gelmemiş olup Milli Eğitim Bakanlığı öğretmeni resen başka bir kuruma atamıştı.

RESEN ATAMAYA İPTAL HAKKI

Milli Eğitim Bakanlığı resen atama yaptığı öğretmenlerin özür grubu atama sonucuna da iptal hakkı tanıdı. MEB tarafından sonuç ekranında yapılan açıklamada “İstemeniz halinde 14.09.2018 tarihine kadar görev yaptığınız İl Milli Eğitim Müdürlüğüne dilekçe vererek atamanızı iptal ettirebilirsiniz.” bilgisi yer aldı.

İL/İLÇE EMRİ İSTENİYOR

Özür grubundan yer değiştirmeyen veya resen atanıp atamasını iptal ettirecek öğretmenler Milli Eğitim Bakanlığından il/ilçe emri verilmesini istemektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM