MEB il dışı atama kontenjanları açıklandı öğretmenler memnun olmadı

2018 yılı iller arası yer değiştirme başvuruları dün başladı, il dışı atama başvuruları 8 Haziran Cuma gününe kadar devam edecek.

MEB il dışı atama kontenjanları açıklandı öğretmenler memnun olmadı

MEB il dışı atama kontenjanları açıklandı öğretmenler memnun olmadı

Öğretmenlerin 2018 Yılı İller Arası İsteğe ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirme Başvurusu 5 Haziran 2018 Salı günü başladı, il dışı atama başvuruları 8 Haziran 2018 Cuma günü sona erecek. İl dışı atama kontenjanları geçtiğimi senelere göre azalırken il dışı atama isteyecek olan yaklaşık 50 bin öğretmen hayal kırıklığına uğradı.

İL DIŞI ATAMA KONTENJANLARI

2018 yılı Haziran ayı il dışına açılan okulların kontenjanları öğretmenler için umutsuzluk oldu. Özellikle sınıf öğretmenliği alanında batıda az yer açılırken geçtiğimiz yıllarda en çok ihtiyaç olan İstanbul’da bile çok az kontenjan açıldığı görülmektedir. 5-8 Haziran 2018 tarihlerinde yapılacak olan il dışı atama başvuruları 11 Haziran 2018 tarihinde açıklanacak olup atama sonucu ataması çıkan öğretmenler 29 Haziran 2018 itibari ile eski görev yerlerinden ayrılıp yeni görev yerlerinde göreve başlayabilecekler.

AÇILAN OKULLARIN LİSTESİ

MEB il dışı atamaya açılan okulların listesi için aşağıdaki dosyayı bilgisayarınıza indirin ve açılan excel çalışma sayfasında sekmelerden kurumları, ili, ilçeyi, branşınızı, okulları seçerek istediğiniz yerdeki kontenjanları görebilirsiniz.

TIKLAYIN>>> 2018 yılı il dışı atamaya açılan okulların listesi ve boş kontenjanlar <<<

İl içi atama döneminde il içine bütün boş normların açılmak zorunda olduğunu hatırlatalım. Buna rağmen il içinde kontenjanların yetersiz olduğunu görmüştük. İl dışında ise il içinde görülen tablodan dolayı az yer açılacağını belirtmiştik. Ancak 2018 yılı il dışı atama kontenjanları geçtiğimiz yıllara göre de çok azalmış diyebiliriz. Bütün okulların tam güne geçme süreci sınıfların birleştirilmesi öğretmenlerin norm fazlası olmasında en önemli etken oldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Bu Vücut Benim