MEB il dışı atama sonuçlarına iptal hakkı verdi

Bakanlık il dışı atama sonucu ataması gerçekleşen öğretmenlerin, il dışı atamasını iptal etmesi için hak verdi.

MEB il dışı atama sonuçlarına iptal hakkı verdi

MEB il dışı atama sonuçlarına iptal hakkı verdi

2016 yılı iller arası yer değiştirme sonuçlarının açıklanmasının üzerinden iki haftalık zaman geçmesinin ardından Milli Eğitim Bakanlığı il dışı atamanın iptal edilebileceği yönünde yazı yayımladı.

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) resmi yazısı;

meb 2016 il dışı atama iptal hakkı
2016 il dışı atama iptali

İLİŞİK KESMEME ŞARTI

Milli Eğitim Bakanlığı iller arası yer değiştirme iptali için bu kolaylığı yapmakta çok geç kaldı. İller arası yer değiştirme iptali için dilekçe verecek öğretmenlerin ilişik kesmemesi gerekmektedir. İl dışı ataması çıkan ve ilişik kesen öğretmen il dışı atamasını iptal ettiremez. İl dışı atama sonucu ataması gerçekleşen ve hala ilişik kesmeyen öğretmenler 22.07.2016 tarihine kadar il milli eğitim müdürlüklerine il dışı atamasının iptaline yönelik dilekçe verecekler.

MEB ÇOK GEÇ KALDI

Milli Eğitim Bakanlığı bu yazıyı daha önceden yayımlamalıydı. İl dışı atama sonucundan sonra ataması gerçekleşen öğretmenlerin büyük bir kısmı ilişik kesti. Sadece ataması çıkan eşi öğretmen olan ve eş durumunu bekleyen öğretmenlerden ilişik kesmeyenler kaldı. %90 dan fazla ilişik kesen ve yeni yerinde göreve başlayan öğretmene il dışı atama iptal hakkı yok. MEB personeline bu iptal hakkı pek yaramadı diyebiliriz.

MEB Personel, Personel MEB Haber
MEB Personellerine Yönelik Haberler

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM