MEB ilk defa yönetici atamada adaylardan ön başvuru alacak

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından illere gönderilen resmi yazıda 1 ile 5 Temmuz tarihleri arasında okul yöneticiliği için ön başvuru alınacağı açıklandı.

MEB ilk defa yönetici atamada adaylardan ön başvuru alacak

MEB ilk defa yönetici atamada adaylardan ön başvuru alacak

MEB Personel Genel Müdürlüğü tarafından illere gönderilen 1.07.2019 tarihli resmi yazıya göre okul yöneticiliği için ön başvuru alınacak. 12647675 sayılı, 01/07/2019 tarihli “Eğitim Kurumu Yöneticiliklerine İlk Defa Görevlendirme” konulu resmi yazı kapsamında yönetici adaylarına duyuru yapıldı.

YÖNETİCİ ATAMALARI İÇİN ÖN BAŞVURU

MEB ilgili yazıda Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde eğitim kurumu yöneticiliklerine valiliklerce yapılacak yönetici görevlendirmelerine ilişkin “2019 yılı Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yeniden ve İlk Defa Yönetici Görevlendirme Takvimleri”nin valiliklere gönderildiğini hatırlattı.

MEB yönetici atama takvimi kapsamında ilk defa görevlendirilecek yöneticiler için görevlendirme sürecinin 01-05 Temmuz tarihleri arasında müdür ve müdür yardımcılığı boş bulunan eğitim kurumlarının ilanı ile başlatılması, 05-10 Temmuz tarihleri arasında da yazılı sınav sonucunda oluşan puan sıralamasına göre en yüksek puan alandan başlamak üzere eğitim kurumlarında boş bulunan müdür ve müdür yardımcılığı sayısının ayrı ayrı tespit edilerek sözlü sınava alınmak üzere üç katı adayın belirlenmesi gerekmekte olduğu vurgulandı.

İlgili resmi yazı;

Yönetici atama başvuruları resmi yazı
Yönetici atama

YALNIZDA BİRİSİ SEÇİLECEK

Bakanlık ilk defa yönetici atama başvuruları kapsamında adayların “Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (EKYS)” sonucuna göre müdür ve müdür yardımcılığı unvanlarından yalnız birisi için başvuruda bulunulacağını belirtirken “Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavında (EKYS)” adaylar müdür ya da müdür yardımcılığı unvanlarından hangisi için sınava gireceği konusunda bir tercihte bulunmadığından puan sıralamasına göre sözlü sınava çağrılacak adayların belirlenmesinin doğrudan mümkün olamayacağına vurgu yaptı.

MEBBİS ÜZERİNDEN BAŞVURU

İlk defa müdür ve müdür yardımcılığına başvuracak yönetici adaylarının belirtilen hususlar göz önüne alındığında hangi yöneticilik unvanına başvuruda bulunacakları konusunda bir ön başvuru yapmaları gerekmekte olduğu açıklandı. Bu kapsamda “Mebbis > Başvuru Onay Modülü > Yöneticilik Onayları > Yönetici Görevlendirme Başvuru Listeleme(İlk Defa)” ekranından 01-05 Temmuz tarihleri arasında tercihlerini belirterek onaylamaları gerekmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

13 yorum

 1. İl dışı atamam yapıldı. Şimdi ilk defa yöneticilik başvuruları uzatıldıgi için yeni görev yerimde başvuru yapabilir miyim?

 2. Şu an 10 Temmuz saat 18.00 ve Mersin de tüm iller gibi ( birkaçı hariç) mülakata çağıracağı öğretmenlere işkence etmektedir. Adana yı kutluyorum.

 3. 23 ağustosta müdür yardımcılığına atandım. müdürlük sınavına girdim şimdi 25 gün için müdürlüğe başvuramıyoruz sorunumuzu gündeme getirir misiniz? tercihlerin alındığı 9-13 eylül tarihi 1 yıl doldurma şartı olarak alınırsa sorun kalmaz kolay gelsin.

 4. takvimde ön başvuru gözükmüyordu.
  okulum da haberdar etmedi ve kaçırdım ön başvuruyu.
  mebbiste ilgili kısım kapalı görünüyor.
  bu saatten sonra sizce neler yapabilirim ?

  • Sizin durumunuzda çok sayıda yönetici adayı var. Bunla ilgili kimse net bilgi bilmiyor. MEB süpriz bir şekilde ön başvuru aldı.

  • BENDE AYNI DURUMDAYIM MEB TE LİYAKATSİZ KİŞİLER OLDUKÇA HERŞEYİ BÖYLE ELLERİNE YÜZLERİNE BULAŞTIRIR.

 5. Ön başvuru yapamadık. Yazılı somamdan aldığımız puan ile sözlü sınav hakkı kazandık zaten. Hakkımız yenmesin

 6. İlk defa görevlendirme kapsamında mebbis ten ön başvurumuzu yaptık. Bu süreçte, bağlı olduğumuz kurumlara elden herhangi bir evrak vermemiz gerekiyor mu?

 7. EKYS sınavından 60 ve üstü alanlar başvuru yapabiliyor.Digerleri yapamıyor.Hani değişti denmişti 60 puan siniri kalktı denmişti kalkmamış.En yüksek puandan sıralama yapılacak dedikleri 60 ve üsti alanlar içinmiş.Eger yanlışsa mebbislerde sıkıntı var demektir

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM