MEB; ‘Müdür Atamasındaki Süre Şartını Bir Yıla Düşürün!’

MEB; ‘Müdür Atamasındaki Süre Şartını Bir Yıla Düşürün!’ Evet yanlış duymadınız. Gelen e-postada belirtilen ibare aynen bu şekilde. Bugün başvurular başladı yarın son gün. Müdürlük başvurusuna bulunacak ve şartları tutanlar acele etsin. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) Merkez Atama Daire Başkanlığı tarafından bugün tüm illere yazı gönderildi. Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına […]

MEB; ‘Müdür Atamasındaki Süre Şartını Bir Yıla Düşürün!’

MEB; ‘Müdür Atamasındaki Süre Şartını Bir Yıla Düşürün!’

Evet yanlış duymadınız. Gelen e-postada belirtilen ibare aynen bu şekilde. Bugün başvurular başladı yarın son gün. Müdürlük başvurusuna bulunacak ve şartları tutanlar acele etsin.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) Merkez Atama Daire Başkanlığı tarafından bugün tüm illere yazı gönderildi.

Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Kılavuzu çerçevesinde takvime göre Müdür olarak görevlendirileceklere ilişkin başvurular EK-1 formu üzerinden 25-28 Nisan tarihlerinde alındı.

MÜDÜRLÜK BAŞVURULARI YAPILDI

25-28 Nisan tarihlerinde Müdür olarak görevlendirileceklere ilişkin başvurular yapıldı. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) başvuru yapılan kurumlardan eğer belirtilen münhal kadronun üç katı adaya ulaşılamamışsa MEB süre şartında azaltmaya gidilebilir açıklaması yaptı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından illere gönderilen e-posta mesajı;

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Eğitim Kurumlarına Yöneticilerin Görevlendirme Kılavuz eki takvimine göre 25-28 Nisan 2016 tarihleri arasında müdür olarak görevlendirmek üzere şartları tutan adayların başvuruları alınmıştır.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine Dair Yönetmelik’in 6. Maddesinin ikinci fıkrasında; “(2) Müdür olarak görevlendirilmek üzere başvuruda bulunan yeterli sayıda aday bulunamaması hâlinde, bu maddenin birinci fıkrasında aranan hizmet süreleri ihtiyaç karşılanana kadar birer yıl düşürülür.” hükmü yer almaktadır.

Söz konusu hüküm gereğince ilan edilen münhal kadroların üç katı kadar aday bulunmayan illerde 2-3 Mayıs tarihleri arasında  Yönetmeliğin 6. Maddesinde yer alan  “ Müdür başyardımcısı olarak en az iki yıl görev yapmış olmak.” hükmündeki sürenin bir yıla, “Kurucu müdür, müdür yardımcısı ve müdür yetkili öğretmen olarak ayrı ayrı veya müdür başyardımcılığı dâhil toplam en az üç yıl görev yapmış olmak” hükmündeki üç yıllık sürenin kılavuz eki takvimin sıkışıklığı dikkate alınarak sürelerin birer yıl düşülmesi durumunda münhal kadronun üç katı adaya ulaşılamayacağı değerlendirilen iller tarafından bu sürenin tek seferde bir yıla indirilerek başvuruların bu doğrultuda alınabileceği değerlendirilmektedir.

2-3 Mayıs tarihleri arasında şartları tuttuğu halde daha önce başvuru yapmayan adaylarda başvuru yapabilecektir.  Şartlar bakımından müdürlük tercihlerinin alınmasının son günü olan 20 Haziran 2016 tarihi baz alınacaktır.

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü
Merkez Atama Daire Başkanlığı

 

Yukarıda koyu renkle işaretlediğimiz yere dikkat edelim. Birer yıl düşmesi halinde dahi üç katı adaya ulaşılamyorsa tek seferde bir yıla indirilerek başvuru alınması istenmiş.

 

Müdür Olma Şartı
Müdür Olma Şartı
Okul Müdürü Olma Şartları, Okul Müdürü Süre Hesabı
Okul Müdürü Olma Şartları, Okul Müdürü Süre Hesabı

 

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM