MEB müdür yardımcılığı atama tarihleri belli oldu

MEB personelini tarafından aylardır beklenen müdür yardımcılığı atamaları Ağustos ayının sonunda yapılacak.

MEB müdür yardımcılığı atama tarihleri belli oldu

MEB müdür yardımcılığı atama tarihleri belli oldu

Milli Eğitim Bakanlığı Müdür Yardımcılığı atamalarının yapılacağı tarih Müsteşar Tekin tarafından açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin twitter hesabından yaptığı açıklamada MEB müdür yardımcılığı atamalarının 22-25 Ağustos 2016 tarihlerinde tercihler alındıktan sonra yapılacağını açıkladı. Müsteşar Yusuf Tekin’in açıklamalarının ardından Milli Eğitim bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) müdür yardımcılığı atamaları ile ilgili duyuru yayımladı. Müdür yardımcılığı görevlendirmeleri ile ilgili duyuru için TIKLAYINIZ

Yönetmelik düzenleniyor

Müsteşar Yusuf Tekin, müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı atamaları ile ilgili açıklama yaptı. tekin yaptığı açıklamada Milli Eğitim Bakanlığı eğitim kurumları yöneticilerinin görevlendirmelerine dair yönetmeliğin mahkeme kararı ile yürütmenin durdurulması kararı verilen hükümleri için gerekli düzenlemelerin yapıldığını belirtti.

Görevlendirmeler yazılı sınava göre

Tekin, müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı görevlendirmelerinin yapılan düzenleme ile yazılı sınav sonucuna göre yapılacağını vurguladı. Müdür yardımcılığı görevlendirmelerinin yazılı sınav sonucuna göre 2016 yılı yönetici görevlendirme kılavuzu kapsamı dahilinde yapılacağını belirten MEB Müsteşarı Yusuf Tekin ilgili duyurunun Milli Eğitim Bakanlığı sitesinden yayımlanacağını ifade etti.

Tercihler 22-25 Ağustos tarihlerinde

Tekin’in yapmış olduğu açıklamaya göre Milli Eğitim Bakanlığı müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı görevlendirmeleri için tercihler 22-25 Ağustos tarihlerinde alınacak. Müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı atama sonuçlarının (görevlendirme) açıklanmasını ve idarecilerin göreve başlamatarihleri 29 Ağustos-9 Eylül tarihleri arasında yapılacak.

MEB müdür yardımcılığı atama takvimi

Milli Eğitim Bakanlığı müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı görevlendirmelerine ilişkin takvim;

  • Müdür başyardımcısı ve müdür  yardımcısı kontenjanların girilmesi: 11-12 Ağustos 2016
  • Müdür başyardımcısı ve müdür  yardımcısı duyuru ve başvuru: 22-25 Ağustos 2016
  • Müdür başyardımcısı ve müdür  yardımcısı başvuruların onaylanması: 22-26 Ağustos 2016
  • Müdür başyardımcısı ve müdür  yardımcısı başvuru sonuçlarının açıklanması ve görevlendirme: 29 Ağustos-9 Eylül 2016

Müsteşar Yusuf Tekin’in açıklamaları için TIKLAYINIZ

Sendikalardan Son Haberler
Sendikalardan Haberler

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Son gün sınav ücreti yatırmaya gideceğim anda yönetmelik değişti ve sınavsız atanacağımız belirtildi. Okul müdürümde benle çalışmaktan memnun olacağını belirtti. Hatta yeniden kaymakamlık onayı ile görevlendirilmemi sağladı.Bizde sınava müracaat etmedik. Ben bu okula 8 yıl üzerinden atandım.Atandıktan sonra birkaç yönetmelik değişti. Bizim hakkımız ne olacak.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM