MEB müdür yardımcılığı tercih işlemleri konusunda uyardı

Bakanlık Müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı başvuru sırasında bilgilerin güncel ve doğru olması konusunda uyardı.

MEB müdür yardımcılığı tercih işlemleri konusunda uyardı

MEB müdür yardımcılığı tercih işlemleri konusunda uyardı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı tercih işlemleri sırasında hizmet puanının yüksek çıkması sorunu başta olmak üzere uyarılarda bulundu.

HİZMET PUANI SORUNU

Müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı yazılı sınav sonucu üzerinden yönetici görevlendirme tercih süreci 22 Ağustos’ta başladı. MEBBİS üzerinden tercih yapan yönetici adayları hizmet puanı hatası ile karşılaştılar. Başvuru ekranında gözüken hizmet puanı ile normal hizmet puanı hesaplaması arasında tutarsızlık bulunmaktadır. Müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı başvuru ekranında hizmet puanı olması gerekenden fazla hesaplanmakta olup yönetici adayları bu sorunun çözümüne ulaşamadılar.

Hizmet puanı neden önemli?

Müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı atama sonucu kriterlerinden birisi de hizmet puanıdır. Yönetici görevlendirmelerinde adayların müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı yazılı sınav sonuç puanı eşitse, yöneticilikte geçen süreleri, yöneticilikte geçen süreler eşitse öğretmenlikteki hizmet puanları dikkate alınmaktadır. Hizmet puanı yüksek olan bu durumda avantajlıdır. Bu yüzden hizmet puanının eksik ya da fazla hesaplanmış olması yönetici atama için büyük sorun teşkil etmektedir.

SIRALAMALAR DEĞİŞİYOR

MEB, adayların hizmet puanlarının MEBBİS üzerinden hesaplandığını, güncellemeler oldukça adayların il sıralamalarının değiştiğini, bu değişiklikten dolayı kendilerine sürekli geri bildirimde bulunulduğunu vurgulayarak bu sorundan dolayı başvuru ekranında yer alan sıralama bilgisinin kaldırılacağını açıkladı. MEB personellerinin yöneticilikte geçen görev süreleri ile hizmet puanlarının sistemden kontrol edilmesini, hizmet puanı yanlış hesaplanan adayın başvurusunun reddedilmesini, başvuru reddedildikten sonra gerekli düzeltmelerin yapılarak adayın tekrar başvuru yapmasının sağlanmasını istemiştir.

İPTAL EDİLECEK

Hatalı bilgiler ile başvuru yapan ve hatalı tespit edilen yönetici adaylarının başvurularının iptal edileceği belirtilirken, MEBBİS bilgilerinin güncel olmasından adayların sorumlu olduğunu vurguladı.

MEB in yönetici görevlendirme işlemi konusunda duyurusu için TIKLAYINIZ

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM