MEB Müsteşarı Yusuf Tekin; il dışı atama iptali için ilgileniyoruz

2017 il dışı atama sonucu atamasını iptal ettirmek isteyen öğretmenlerin taleplerine MEB’den yanıt geldi.

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin; il dışı atama iptali için ilgileniyoruz

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin; il dışı atama iptali için ilgileniyoruz

Milli Eğitim Bakanlığında en yetkili kişilerden olan Müsteşar Yusuf Tekin il dışı atama isteğe bağlı iptal işlemi için açıklama yaptı. Tekin il dışı atama iptali ile ilgili ilgilendiklerini belirtirken bu konuda öğretmenlerin araya aracı koymasına gerek olmadığını ifade etti.

İL DIŞI ATAMA İPTAL İŞLEMİ

İl dışı atama sonuçlarının açıklanmasından sonra yönetmelikte yer alan mazeretleri olan öğretmenler il dışı atama iptali için başvuruda bulundular. Ancak geçerli mazereti olmamasına rağmen isteğe bağlı olarak il dışı tayin iptali isteyen öğretmenler geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi MEB’den bu konuda resmi yazı gelmesini talep ettiler. Sendikalarda bu konuda öğretmenlerin il dışı atama iptal isteğine destek verdi ve bakanlıktan gerekli adımın atılması istendi.

Türk Eğitim-Sen ve Eğitim-İş sendikaları il dışı atama iptali için Milli Eğitim Bakanlığına yazılı talepte bulunurken, il dışı atama öncesi yapılmayan norm güncelleme işlemine vurgu yapıldı ve mağduriyetlere dikkat çekildi. İl dışı tayin iptali isteyen öğretmenler seslerini duyurmak için kamu ajans haber siteleri, öğretmen siteleri başta olmak üzere taleplerini ileterek bunu gündemde tutmaya çalıştılar. Bugün olumlu bir açıklamada Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin’den geldi.

YUSUF TEKİN: İPTAL İŞLEMİ İÇİN İLGİLENİYORUZ
Yusuf Tekin Açıklama

İl dışı tayine iptal hakkı isteyen öğretmenler tarafından başlatılan twitter etiketi olan #ildisiiptalhakkiverilsin mesajlarından birisini alıntılayan Yusuf Tekin il dışı atama iptali için aracıya gerek olmadığını, bu konuda ilgilendiklerini ifade etti. MEB Müsteşarı Yusuf Tekin tarafından yapılan bu açıklama il dışı atama tayin iptali isteyen öğretmenleri sevindirdi. Milli Eğitim Bakanlığının yarın ya da en geç bu hafta içerisinde resmi yazı göndererek il dışı tayinde ilişik kesmeyen öğretmenlerin istemeleri halinde tayinlerini iptal ettirmeleri yönünde hak vermesi bekleniyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

5 yorum

  1. Yalova’ dan Kahraman Maraş’ a tayinim çıktı. Eşim Yalova’ ya 1 saat mesafe de olan Gebze’ de çalışıyor. İşine Yalova ‘dan gidip geliyor. Ayrıca 2 yaşında çocuğum var.
    Şimdi ben ne yapabilirim. Bu işi nasıl iptal edebilirim. Yardımcı olursanız sevinirim.

  2. Ağustos tayınını ıptal ettırırsek 8-12 Eylul ıkıncı tayınde hakkımız olacak mı? Tayın ısteyebılecekmıyız

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM