MEB norm fazlası öğretmenlerin atama takvimini erteledi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) norm fazlası olan öğretmenlerin atama işlemlerini erteledi. MEB tarafından yapılan açıklamada norm fazlası öğretmen atamaları Ekim ayına ertelendi.

MEB norm fazlası öğretmenlerin atama takvimini erteledi

MEB norm fazlası öğretmenlerin atama takvimini erteledi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından yapılan açıklamada norm fazlası öğretmenlerin atama işlemlerinin önümüzdeki aya ertelendiği belirtildi. Norm fazlası öğretmen atama takvimi ekim ayına ertelendi.

NORM GÜNCELLEME

MEB tarafından 2016-19 Nolu İhtiyaç ve Norm Kadro Fazlası Öğretmenler İle İlgili Genelge için açıklama yapıldı. Açıklama için TIKLAYINIZ

2016/19 sayılı genelgenin yayımlanmasından sonra bazı milli eğitim müdürlüklerinin bu genelgeyi norm güncelleme işlemi gibi algıladığını belirten MEB, norm güncelleme işleminin Nisan 2016’da yapıldığını ve norm güncelleme gereği duyulan konularda anlık norm güncelleme işlemlerinin zaten yapıldığını vurguladı. MEB, yeni açılan veya kapatılan kurumlar ile, okullarda açılan derslik, şube ve kapatılan derslik, şube bilgilerinin MEB’e açma/kapama onayları ile gönderildiğinde zaten norm güncelleme işleminin süre aranmadan yapıldığını açıkladı.

ATAMA EKİM AYINA

MEB, geçtiğimiz günlerde yapılan müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı atama sonucundan dolayı ortaya çıkan durum ile birlikte hem öğretmen hem de yöneticilerin norm durumlarını etkileyen etkenler göz önüne alındığında norm kadro fazlası öğretmen atamalarının Ekim ayında yapılmasının uygun olduğunu belirtti.

Norm kadro fazlası öğretmenlerin atama işlemlerine ilişkin resmi yazı ve genelge için TIKLAYINIZ

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM