MEB sınava dayalı müdür yardımcılığı atamasını 2017 yılı başında yapmalı

Milli Eğitim Bakanlığı Müdür Başyardımcılığı ve Müdür Yardımcılığı yazılı sınavından başarılı olmuş ancak ataması yapılmamış adayların boşalan müdür yardımcılığı normlarına atamaları yapılmalıdır.

MEB sınava dayalı müdür yardımcılığı atamasını 2017 yılı başında yapmalı

MEB sınava dayalı müdür yardımcılığı atamasını 2017 yılı başında yapmalı

Kamudan ihraç edilenlerin yerine görevlendirme ile yönetici görevlendiren ilçe ve il milli eğitim müdürlükleri bulunmaktadır. Bunun yerine MEB ikinci müdür yardımcılığı atamasını gerçekleştirmelidir. Geçtiğimiz yıl yapılan müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı yazılı sınavından barajı geçen ve başarılı olan adayların bulundukları ilde yeterli boş norm olmamasından dolayı atamaları gerçekleşmemişti. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra FETÖ soruşturmasında meslekten ihraç edilen yüzlerce müdür yardımcısı bulunmaktadır.

İHRAÇLARIN YERLERİNE GEÇİCİ ÇÖZÜM

FETÖ/PDY soruşturmasında kamudan ihraç edilen, açığa alınan kamu personel sayısı 100 binin üzerine çıktı. Meslekten ihraç edilen kişiler arasında yönetici konumunda olan MEB personelleri de bulunmaktadır. En çok ihraç öğretmenler içerisinde gerçekleşmiş olsa da, müdür yardımcılığı normunda ihraçlarla birlikte büyük boşluklar oluştuğu görülmektedir. Kasım ayında yapılan norm güncelleme işlemi sonrasında ise müdür başyardımcılığı, müdür yardımcılığı boş normları netleşmiştir. Milli Eğitim Müdürlükleri ise boş olan müdür yardımcılığı normlarına 6 aylık görevlendirmeler ile geçici çözümler üretmektedir.

İKİNCİ MÜDÜR YARDIMCILIĞI ATAMASI

Geçen yıl yapılan müdür yardımcılığı yazılı sınav sonucuna göre atamalar yapıldı. Bazı il ve ilçelerde yeterli boşluk olmaması, adayların yüksek puan almasına rağmen yönetici olarak atanamamasına neden oldu. A ilinde 76 ile müdür yardımcısı olarak atanan bir aday varken, B ilinde 85 ile atanamayan yönetici adayı bulunmaktadır. FETÖ soruşturmaları sonucu oluşan norm boşluklarına tekrar müdür yardımcılığı ataması yapılmalıdır.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Ben mudur yardimciligi sinavina girdim ve 84 aldim…cok calistim..lakin bir yillik bir uyelik sonucu ihrac oldum…ne olacak bu halimiz emekler hep bosa mi gidecek….goreve iade olmayi sabirla beklemekteyiz…sesimizi artik duysunlar ..

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM