MEB sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları ile mülakat ayrıntılarını açıkladı

Bu yıl tekrar yürürlüğe koyulan sözleşmeli öğretmen ataması için geçtiğimiz günlerde yapılan sözleşmeli öğretmen mülakatı ile ilgili Bakanlık açıklamada bulundu.

MEB sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları ile mülakat ayrıntılarını açıkladı

MEB sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları ile mülakat ayrıntılarını açıkladı

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları, dershane öğretmenleri mülakat sonuçları için TIKLAYINIZ

MEB sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçlarını açıkladı bir süre yayında tuttu ve geri çekti. Bize gelen yorumlarda açıklanmadığı itirazı yapılmaktadır ancak MEB sonuçları açıklamıştı bizde bu haberi size sunmuştuk. Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları bugün saat 09.00’da açıklandı.

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları 

Alternatif: http://www.meb.gov.tr/sinavlar/sorgu/diger/Ss/2016/sozlesmeli_sonuc/Ss_Frm.asp 

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) çalışma şartları zor olan bölgelerde öğretmen tutamadığı gerekçesi ile sözleşmeli öğretmenlik uygulamasını uzun bir aradan sonra tekrar getirdi. Sözleşmeli öğretmen ataması tartışılırken MEB sözleşmeli öğretmen ataması için mülakat koşulunu getirdi ve yürürlüğe soktu.

MÜLAKATLAR ÜÇ GRUP HALİNDE YAPILDI

MEB personeli olarak görev yapmak için sözleşmeli öğretmenlik mülakatına giren adayların sözleşmeli öğretmen mülakat ayrıntıları MEB tarafından açıklandı. Sözleşmeli öğretmen olarak atanabilmek için adaylar üç grup halinde mülakatlara katıldılar. KPSS10 puanına göre alan bilgisi gerektirmeyen branşların mülakatları 15-19 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşti. KPSS121 puan türünden alan bilgisi gerektiren branş mezunlarının mülakatları 19-25 Eylül tarihlerinde yapılırken son grup olan dershane ve etüt merkezlerinde görev yapan KPSS puan şartı aranmayanların mülakatları da 19-25 Eylül tarihleri arasında yapıldı.

MÜLAKAT SONUÇLARI

Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları 29 Eylül tarihinde sabah 09.00’da açıklanacak. Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları açıklandıktan sonra adayları tercih işlemleri bekliyor. Sözleşmeli öğretmen atama tercih başvuru işlemleri tarihi 4-7 Ekim 2016 arasında yapılacak. Sözleşmeli öğretmen atama sonuçları 10 Ekim 2016 tarihinde açıklanacak.

MEB yaptığı açıklamada sözleşmeli öğretmen atama mülakat komisyonunda görev yapanlara teşekkür ederek, öğretmen adaylarına başarılar diledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. YALAN HABER!
    MEB sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları ile mülakat ayrıntılarını açıkladı

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM