MEB Şubat ayında öğretmen ataması yapılıp yapılmayacağını netleştirmelidir

Şubat ayında engelli öğretmen ataması yapılacak ancak engelli öğretmen ataması dışında şubat ayında öğretmen ataması hususunda yer alan bilgiler öğretmen ataması bekleyen adayları huzursuz etmektedir. MEB bu konuda gerekli resmi açıklamayı yapmalıdır.

MEB Şubat ayında öğretmen ataması yapılıp yapılmayacağını netleştirmelidir

MEB Şubat ayında öğretmen ataması yapılıp yapılmayacağını netleştirmelidir

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) şubat ayında engelli öğretmen ataması gerçekleştirecek. Şubat ayında ataması gerçekleştirilecek olan engelli öğretmen sayısı 1500 civarı olacak. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın son dönemlerde yaptığı açıklamalarda şubat ayında öğretmen atamasının gerçekleşmesinin dahi kesin olmadığını belirtmesinden sonra tekrar resmi bir ağızdan açıklama gelmedi. Kamuda 2017 yılında istihdam edilecek kamu personel sayısı öğretmen atamaları konusunda kısıtlamaya gidilmesine neden olacaktır.

ŞUBATTA 30 BİN ATAMA İMKANSIZ

MEB personel haber sitelerinde şubat ayında 30 bin öğretmen ataması yapılacağı ifadeleri hayal ürününden ibarettir. Kamuda yapılan ekonomik revizyon kararından sonra sadece öğretmen atamasına 30 bin istihdam kontenjanı verilmesi imkansızdır. 2017 yılı kamu personeli alım sayısına bakıldığında polis, asker, hakim ve savcı alımlarından sonra kamuya alınacak personel sayısı kontenjanı 15 bin kalmaktadır. Bu kontenjanın tamamı dahi MEB’e verilmiş olsa şubat ayında en fazla 15 bin öğretmen ataması gerçekleştirilebilir.

YILMAZ: NET DEĞİL

TBMM bütçe görüşmelerinde de açıklamalarda bulunan İsmet Yılmaz, şubat atamasının net olmadığını açıklamış, Maliye başta olmak üzere diğer bakanlıklar ile görüşüldükten sonra şubat ataması konusunun kesinleşeceğini belirtmişti. Şubat ataması kararının tek başına kendilerinin ellerinde olmadığını belirten Milli Eğitim Bakanı Yılmaz devlet personel başkanlığı ile bu konunun görüşülmesi gerektiğini vurguladı.

KAMUDA DİĞER BAKANLIKLARIN DA İHTİYACI VAR

Kamuya asker ihtiyacı, polis ihtiyacı, hakim ihtiyacı olduğunu vurgulayan Yılmaz, bu alımlarda hangisinin önceliğinin fazla olduğunun değerlendirileceğini açıklamıştı.

ŞUBAT AYI KONTENJANLARI

Şubat ayında yapılacak olan öğretmen atama kontenjanları ile öğretmen atama takvimi MEB tarafından en kısa sürede açıklanmalıdır.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

11 yorum

 1. eğer 15 temmuz darbesi başarılı olsaydı aktifsenden istifa edecek miydiniz. kardeşim bu fetö terör örgütüdür, bunu devlet iki yıldır söylüyor ben 20 yıldır söylüyorum. şimdi işler umduğunuz gibi gitmedi diye masum mağdur oldu herkes. peki 15 temmuzda mağdur olan bizler ne oluyoruz size göre, hak yiyici öyle mi.. diyecek söz bulamıyorum herkes hakettiğini bulur..

 2. Insanlar ne kadar çabuk hakketiniz ihracı diyor.Inanamıyorum çocuğumun eşimin hakkı,beni okutan anne babamın hakkı,ben okurken parasız kalan kardeşlerimin hakkı bu kadar hakka girmekten ben korkarım.ohal bitince suçum olmadığı ortaya çıkınca göreve geri dönünce benim başım dik olacak ama bunları söyleyenler utanacak.

 3. Sayın editörüm, tek kriterlerle ilgili yeni duyumlarınız var mı? Varsa paylaşmanızı istiyorum. Benim gibi hatıra gönüle sendikaya üye olan çok insan var. Hükümet yetkilileri detaylı bir araştırma yapsalar bu gerçekler ort. çıkacaktır. 16 yıllık öğretmendim. Beni üye yapan, geçmişte çok iyiliğini gördüğüm arkadaşım,”Ben Harranlıyım(!)” dedigim hâlde “Sendika anayasal hak. Primini devlet yatırıyor. Yarın başına bir iş gelse senin haklarını koruyacak.” diyerek beni üye yaptı. Ben ona da bir şey demiyorum. O da yanıldığını söyleyip Fetö’ye lanet okuyor. Tüm bu yaşanılanları Ahmet’ten Mehmet’ten değil Allah’tan biliyorum. Bu arada sizi de görmediğim hâlde seviyor ve masumların hakkını savunduğunuz için tekrar tekrar yürekten teşekkür ediyorum. Aeo.

 4. şubat ayında ilk atama öncesinde istee bağlı norm fazlası ataması yapılmalıdır, adil olan budur. şubatta isteğe bağlı norm fazalası ataması istiyoruz.

  • konu çözüme kavuşmuş zaten ihraç olmuşlar. düne kadar okula zaman gazetesi ile gelip hava atıp devlete kafa tutmalarının bedeli biraz da.. söz konusu vatansa gerisi teferruattır.

   • ne alaka kardeşim biz sadece kaıt üzerinde ki sendika yüzünden üstüne üstlük istifa ettiğimiz halde ihraç olduk vatan teferruatını senden daha cok sevdiğim kesin boş muhabbet yapma lütfen

   • Yerinizde olsam 32 bin kişinin hakkına girmezdim.Gerçekten vatan haini olan tabiki ihraç edilsin ama 2014 te istifa ettiğim ve toplam 6 ay üyeliğim olan bir sendikadan ihraç olmam benim vatan haini olduğumumu gösteriyor sizce…

   • Yerinizde olsam 32 bin kişinin hakkına girmezdim.Gerçekten vatan haini olan tabiki ihraç edilsin ama 2014 te istifa ettiğim ve toplam 6 ay üyeliğim olan bir sendikadan ihraç olmam benim vatan haini olduğumumu gösteriyor sizce…

   • Ağzı olan konuşuyor. “Suizan cinayettir.” demiş büyüklerimiz. Herkesi aynı kefeye koymayın. Yarın haksız yere kınadıklarınızdan daha beter olmayacağınız ne malum. 17-25 Aralık olaylarında cumhurbaşkanımızın ve hükümetimizin arkasında durup attırmadığım için akrabalarımla ve teşrik-i mesai arkadaşlarımla kötü oldum fakat şu gün arkadaş hatırını kıramayıp üye olduğum ve Kasım 2015’te çıktığım sendikadan dolayı ihraç oldum. Bu yapıyla en ufak bir gönül bağım varsa Allah bin türlü belamı versin. Şayet yoksa Rabb’im bu suizanda bulunanların müstehakını versin.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM