MEB Şube Müdürlüğü ataması başvuru kılavuzu ve duyurusu yayınlandı

Milli Eğitim Bakanlığı Taşra Teşkilatı 2018 yılı Şube Müdürlüğü İçin Görevde Yükselme Yazılı Sınavına İlişkin Duyuru Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı.

MEB Şube Müdürlüğü ataması başvuru kılavuzu ve duyurusu yayınlandı

MEB Şube Müdürlüğü ataması başvuru kılavuzu ve duyurusu yayınlandı

2018 yılı MEB şube müdürlüğü ataması için yapılacak yazılı sınav için İKGM tarafından duyuru yayınlandı. Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan yazılı sınav duyurusunda şube müdürlüğü atama şartları, sınav tarihi, sınavın açıklanma tarihi bilgileri adaylarla paylaşıldı.

ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ YAZILI SINAVI

Milli Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmelik kapsamında 2018 yılı şube müdürlüğü ataması için görevde yükselme yazılı sınavı 01 Nisan 2018 tarihinde saat 14.30’ da yapılacak. Şube müdürlüğü yazılı sınavı tüm illerde yapılmayacak olup şube müdürlüğü yazılı sınavı yapılacak iller Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun, Sivas, Trabzon, Van olarak açıklandı.

2018 YILINDA ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNE 513 KİŞİ ATANACAK

Şube müdürlüğü atamasında 2018 yılında 513 kişi atanacak.

Şube müdürlüğü kadro sayısı

ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ YAZILI SINAV BAŞVURULARI

MEB şube müdürlüğü yazılı sınav başvuru şartları arasında;

 • En az fakülte veya dört yıllık yüksekokul mezunu olmak
 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 68 inci maddesinin (B) bendinde belirtilen şartları taşımak (ogretmenlericin.com  olarak belirtelim 10 yıllık memur olma şartı bulunuyor)
 • Öğretmen kadrosunda 4 yıl çalışmış olmak,
 • Son iki yıldır MEB bünyesinde görev yapıyor olmak,
 • Aylıksız izinde bulunanlar şube müdürlüğü yazılı sınavına başvuruda bulunabilir.

2018 yılı Milli Eğitim Bakanlığı şube müdürlüğü yazılı sınavı ve diğer hususlar aşağıdaki kılavuzda belirtilmiş olup Öğretmenler İçin Haber sitesi olarak da tüm detayları ile geniş bir yazı yazarak sınava girecek adaylarla paylaşacağız. Ancak şunu belirtmemiz gerekiyor şube müdürlüğü için 4 yıl öğretmenlik yapmış olma şartı yeterli değil, en az 10 yıllık memur olmak gerekiyor. Bu husus yanlış anlaşılıyor. 10 yıllık memurlukta 4 yıl öğretmenlik şartı bulunmaktadır.

MEB şube müdürlüğü yazılı sınav duyurusu atama başvuru kılavuzu TIKLAYINIZ

Sosyal Medyada Paylaşın:

18 yorum

 1. Mrb sayın editör. Ben yaklaşık 10 yıl başka kurumda memur olarak calıstm. Öğretmenlige geceli bu ayın 20 sinde 4 yıl dolacak. Dün mebbiste başvuru yapamıyordum sustem bugün başvuru yapmama izin veriyor bu 4 yıllık sürede başvuru tarihinin son günü olarak 12 sunimi baz alacak yoksa para yatırılacak tarihmi sistem başvuruya izin veriyor çünkü. Tesekkürler

 2. Mebbis kayıtlarında 11 yıl 1 aydır öğretmenim ama sistemde başvuru yapamazsınız deniyor.Sözleşmeli öğretmen(4bli) olarak 4.5 yıl çalıştım sorun ondan mı kaynaklanıyor acaba?

 3. Sınav sonunda boş kadrolara tercih hakkı verilecek mi? Yoksa bakanlık kendisi mi yerleştirme yapacak?

 4. 6 ay kısa donem yapilan askerlikte memurluktan sayiliyor mu? Acilan ekranda 9 yil 8 ay gorulurken mebde kadroya esas sure.10 yil 2 ay gorunuyor. sube Müdürlüğü ekranindaki sureye ilave edilecek mi? Bilgisi olan paylaşır sa sevinirim Teşekkürler.

  • Sayilir hocam. Soyle soyleyim 2007 aralim ayinda sozlesmeli baslayip 01.01.2008 de goreve baslayan 2009 da askere giden 6 ay kisa donem yapan bir ogrermen toplam hizmet suresi 10 yil 1 ay 9 gundur. Cunku basvuru sartinda basvurunun bitecegi son gun baz alinir ve sizde basvurabilirsiniz…

 5. 7.5 yıl özel dershanelerde çalıştım 4.5 yıldır da meb de öğretmenim. Emekliliğe esas hizmet yılım 11 yıl 4ay fakat başvuru sistemi açılmıyor.Neden

 6. “5. SINAV DEĞERLENDİRMESİ
  a) Sınava giren tüm adaylar için [Puan = (Doğru Sayısı /Soru Sayısı) x 100] formülü
  kullanılarak başarı puanı hesaplanır. ”

  Buradaki hesaplama sanki hatalı gibi. Sınava girecek kişi net bildiği 1 soruya 1 doğru cevap verirse 100 puan alacak.

  • Formuldeki paydada belirtilen soru sayısını neden 1 alıyorsunuz? Sınavda toplam 60 sou var. Yani 1 soru doğru yapan kişinin puanı (1/60)*100 = 1,6 yapar. Yuvarlama yapılmayacağı için puanı 1 olur.

 7. Benim de sorunum erman arkadaşımın ki gibi askerlik memurluk yerine geçmiyor mu. 9 yıl 11 ay. Öğretmenler sitesi bu konuyu aydınlatırsa seviniriz

 8. 10 yıl 4 ay meb’de kadro,arada kısa dönem askerlik olduğu için memur kadrosu 9 yıl 10 ay küsür.sınava başvuru yapabilecek miyim acaba???

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM

Beyaz Yunus