MEB yeniden yönetici atama takvimi kapsamında tercih başvuruları süreci

Milli Eğitim Bakanlığı yeniden yönetici görevlendirme başvuruları 29 Nisan-3 Mayıs 2019 tarihleri arasında alınacak.

MEB yeniden yönetici atama takvimi kapsamında tercih başvuruları süreci

MEB yeniden yönetici atama takvimi kapsamında tercih başvuruları süreci

2019 yılı Milli Eğitim Bakanlığı yönetici görevlendirme takvimi Bakanlık tarafından geçtiğimiz aylarda açıklanmış yeniden görevlendirme takvim süreci başlamıştı. Yeniden yönetici atama takvimi kapsamında yöneticilerin başvuruları 29 Nisan 2019 Pazartesi günü başlıyor.

YENİDEN YÖNETİCİ GÖREVLENDİRME

Milli Eğitim Bakanlığı mevzuatta yaptığı düzenlemede yönetici atamada yazılı sınav getirmiş ve sözlü sınavın ağırlığını düşürmüştü. Ancak görev süresi dolan ve yeniden yönetici görevlendirme şartlarını taşıyan yöneticiler yazılı sınava girmeden sadece EK1 puanına göre yöneticilik başvuruları yapacaklar. Yazılı sınav puanı ilk defa yönetici olarak atanacaklar için geçerli olacak.

MEB yeniden yönetici atama takvimi;

MEB yönetici atama yeniden görevlendirme takvimi
Yeniden görevlendirme

29 NİSAN-3 MAYIS

Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği hükümleri ile yeniden ve ilk defa görevlendirme takvimleri çerçevesinde eğitim kurumlarına yönetici görevlendirmeleri yapılacak olup 29 Nisan-2 Mayıs 2019 tarihleri arasında başvurular elektronik ortamda alınacak. Bulunduğu eğitim kurumunda 4 veya 8 yıllık görev süresini tamamlayan müdür ve müdür yardımcılarının tercih onayları ise 29 Nisan-10 Mayıs 2019 tarihleri arasında yapılacak.

YÖNETİCİ ATAMA SONUÇLARININ İLANI

2019 Yılı Eğitim Kurumlarına Yeniden Yönetici Görevlendirmeleri sonuçlarının ilanı 13-17 Mayıs 2019 tarihleri arasında açıklanacak ve atanan yöneticiler 17 Haziran 2019 tarihi itibari ile yeni eğitim kurumlarında 4 yıllığına göreve başlayacaklar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM