MEB yönetici atama kılavuzu yayımlandı, yönetici atama takvimi açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Kılavuzu-2017 yayımlandı. Birkaç gün önce Resmi Gazete’de yayımlanan MEB 2017 yönetici atama yönetmeliği sonrasında Bakanlık yönetici atama kılavuzunu da açıkladı.

MEB yönetici atama kılavuzu yayımlandı, yönetici atama takvimi açıklandı

MEB yönetici atama kılavuzu yayımlandı, yönetici atama takvimi açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı 2017 yılı yönetici atama takvimi açıklandı. MEB tarafından illere gönderilen yönetici görevlendirme kılavuzu ve atama takvimi yayımlanmış oldu. 22 Nisan tarihinde değiştirilen MEB yönetici atama yönetmeliği sonrasında bu kadar kısa sürede yönetici atama takvimi yayımlanması MEB personellerini şaşırttı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan 2017 MEB yönetici atama kılavuzu hükümlerine göre yönetici görevlendirme başvuruları 10 Mayıs 2017 tarihinde başlıyor.

YÖNETİCİ ATAMA BAŞVURULARI

9 Mayıs 2017 tarihine kadar İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından görev süreleri dolan yöneticiler belirlenecek. Yöneticiliği boş olan okul listeleri ilan edilecek. EK-1 değerlendirme komisyonları ile sözlü mülakat sınav komisyonları kurulacak. Bu işlemlerin ardından 10 Mayıs tarihinde yönetici atama kılavuzuna göre başvurular EK-1 başvuru formu üzerinden alınmaya başlanacak. 10 Mayıs-15 Mayıs 2017 tarihleri arasında EK1 başvuruları alınacak.  EK-1 değerlendirme sonuçlarının ilanı 31 Mayıs 2017 tarihinde açıklanacak. EK1 sonuçlarına itirazlar 1 Haziran ile 7 Haziran tarihleri arasında yapılabilecek.

Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Kılavuzu-2017 İNDİR

YÖNETİCİ ATAMA SÖZLÜ SINAV BAŞVURULARI

Yönetici adaylarının sözlü sınavlarına ilişkin duyurular 14-16 Haziran tarihlerinde yapılacak, 19 Haziran-7 Temmuz 2017 tarihleri arasında ise adaylar sözlü sınava alınacaklar. 2017 MEB yönetici atama kılavuzuna göre sözlü sınav sonuçları 11 Temmuz 2017 tarihinde açıklanacak. EK1 ve sözlü mülakat sonuçlarına göre yönetici atamaya esas puanların açıklanması 31 Temmuz tarihinde ilan edilecek.

MEB YÖNETİCİ ATAMA TERCİHLERİ

Okul müdürü, müdür başyardımcısı, müdür yardımcısı münhal listelerinin sisteme girilmesi ve ilanı 2 Ağustos-7 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. Boş kontenjanlara tercihler 9-15 Ağustos tarihlerinde alınacak. Yönetici atama başvuruları 16-21 Ağustos tarihleri arasında onaylanacak.

2017 yönetici atama başvurularının onaylanmasından sonra, yönetici atama yönetmeliği hükümleri de dikkate alınarak yönetici atama sonuçları 22 Ağustos tarihinde açıklanacak. MEB 2017 yönetici atama sonuçlarının ilanı ve görevlendirmeler 22-25 Ağustos 2017 tarihlerinde yapılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı 2017 Yılı Yönetici Atama Kılavuzu ve yönetici atama takvimi İNDİR

Sosyal Medyada Paylaşın:

13 yorum

  1. Peki bu sene il dışından zorunlu bir okula gittik orada 1 yil öğretmen olarak çalıştıktan sonra mudur yardimciligi na başvurulabilir mi aynı ilde zorunlu bir okula?

  2. Geçen seneden atama bekleyen puani6 olanlar var.Simdi onların hakkı dururken hiçbirşey olmamis6 gibi atama yapmak takvim açıklamak ne kadar hakkaniyetli.Oysaki Geçen sene mulakati yapanlarda ayni kişilerdi ne oldu da onların mülakatı geçersiz oldu da yeni mülakata başladılar. Biraz hakkaniyetli olmak lazım

  3. Bu milletin dini duygusunu yıllardır sömürerek dindar görünerek kandırdılar her türlü kayırma adam kollama yerleştirme sindirme işleri itina ile yapıldı şimdi milli duyguları sömürülüyor adalet sıfır herşeyin ölçüsü belirliyicisi siyaset şakşak sonumuz iyi değil acil ADALET olması gerekir. ALLAH Korkusu olmayan imanlı görünen siyasetçi imansızdan daha tehlikeliymiş. bunu gördük.

  4. Bu ne hız! Demek ki hepsi planlanmış! Hiçbir işi zamanında yapmayanlar ; işlerine geldikleri şeyleri jet hızıyla yapıyorlar. Malum Sendika yıllardır hak yiye yiye nereye kadar gidecek böyle !

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM