DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 10°C
Hafif Yağmur

MEB yönetici atama takvimi değişti 2019 yılı yönetici görevlendirme takvimi

2019 Yılı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Takvimleri değişti. MEB yeniden ve ilk defa atanacaklara ilişkin yeni takvimi yayınladı.

MEB yönetici atama takvimi değişti 2019 yılı yönetici görevlendirme takvimi
15.05.2019
A+
A-

MEB yönetici atama takvimi değişti 2019 yılı yönetici görevlendirme takvimi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan yönetici görevlendirme takvimi değişti. MEB yeni takvimleri yayınlarken yönetici atamada yeniden görevlendirme sonuçları bu hafta açıklanacakken Haziran ayı sonuna bırakıldı. İlk defa yönetici atama takvimi de güncellenerek yayınlandı.

YÖNETİCİ GÖREVLENDİRME TAKVİMLERİ

MEB Personel Genel Müdürlüğünün 15.05.2019 tarihli 9590623 sayılı ve 2019 Yılı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Takvimleri konulu resmi yazı eğitim kurumlarına gönderildi. İlgili resmi yazıya göre yönetici görevlendirme takvimleri 15/05/2019 tarihli ve 44132 sayılı Milli Eğitim Bakanlığı onayı ile güncellendi.

İlgili resmi yazı;

MEB yönetici görevlendirme

MEB yönetici atama

YENİDEN YÖNETİCİ ATAMA TAKVİMİ

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından güncellenen takvime göre 2019 yılı eğitim kurumlarına yeniden yönetici görevlendirme takvimi doğrultusunda 13-17 Mayıs 2019 tarihleri arasında açıklanması gereken yeniden yönetici atama sonuçları 27 Haziran -28 Haziran 2019 tarihlerinde arasında açıklanacak.

2019 yılı MEB yeniden yönetici atama takvimi;

MEB 2019 yılı yeniden yönetici atama

Yeniden yönetici atama

Yeniden görevlendirme sonuçlarının ilanı 27 Haziran -28 Haziran, yeniden görevlendirilen yöneticilerin göreve başlatılması ise 01 Temmuz 2019 olarak değişmiş oldu.

İLK DEFA YÖNETİCİ ATAMA TAKVİMİ

2019 yılı Millî Eğitim Bakanlığı eğitim kurumlarına ilk defa yönetici görevlendirme takvimi de yayınlanırken takvime göre müdür ve müdür yardımcılığı boş bulunan eğitim kurumlarının ilanı 01-05 Temmuz tarihleri arasında açıklanacak olup 11-17 Temmuz tarihleri arasında ise sözlü sınav duyurusu yapılarak başvurular alınacak. 18-31 Temmuz tarihleri arasında sözlü sınavlar yapılacak ve 01-02 Ağustos tarihleri arasında da sözlü sınav sonuçları açıklanacak.

2019 yılı MEB ilk defa yönetici atama takvimi;

2019 yılı MEB İlk defa yönetici atama takvimi

İlk defa yönetici atama

Değişen takvimle birlikte oluşan yeni tarihler;

 • Görevlendirmeye esas puanların ilanı; 27-28 Ağustos
 • Müdür ve müdür yardımcısı görevlendirmeleri için boş kontenjanların girilmesi; 02-05 Eylül
 • Tercihlerin alınması; 09-13 Eylül
 • Başvuruların onaylanması; 10-19 Eylül
 • Başvuru sonuçlarının açıklanması ve görevlendirme; 23-27 Eylül

Milli Eğitim Bakanlığı geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da yönetici görevlendirme takviminde değişikliğe giderek erteleme yapmış oldu.

YORUMLAR
 1. Hasan öztan dedi ki:

  Mülakatla atananlar hak yiyor haklar haram. Ben tüm hakkımı haram ediyorum. mülakatla atananlar istifa etmeli. Hak etmedikleri koltuklara oturuyorlar. Onlarda zerre kadar şeref varsa istifa etmeliler

 2. Murat Emre dedi ki:

  Merhaba Sayın Editör. Benim de bir sorum var. Müdür yardımcılığı için sınava girdim ve 23 temmuz itibari ile de mülakata girdim. Hatay’da çalışıyorum fakat eş durumu ile Konya’ya gideceğim. Bu durumda Konya’da müdür yardımcılığı tercihi yapabiliyor muyum? Yoksa sınav ve mülakat boşa mı çıkıyor?

 3. habişşş dedi ki:

  Sayın Editör:İLK DEFA YÖNETİCİ OLARAK GÖREVLENDİRMELERDE 25 GÜNLÜK KAYIPTAN DOLAYI MÜLAKATLARA ÇAĞIRILMADIK. BİR ÖNERİM VAR MÜLAKATLAR ERTELENSİN 13 Ağustos tan sonra yapılsın görevlendirmeler 27-28 eylülde yapılacak SENDİKALAR NASIL OLSA DUT YEMİŞ BÜLBÜL BARİ SOSYAL MEDYA ÜZERİDEN BAKANLIĞIN YARATTIĞI MAĞDURİYETLERE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ GETİRELİM 4 ve 8 yıllık Müdürlere nasıl hak tanındıysa bizlere de yardımcı olunsun
  Mülakata 1 senelik idarecilik yapmadığımız için çağırılmadık (görevlendirme ile yaptığımız süreler idarecilikten sayılmadı) aklıma takılan soru peki biz bu sınav puanını 3 sene kullanarak başvuru yapıcaz da seneye ve ondan sonraki senelerde yapılacak sınavlara girmeden bizleri mülakata çağıracaklar mı yönetmelikte bu konuda boşluk var????
  YOKSA SINAVIMIZ İPTAL Mİ OLDU
  MÜLAKATLAR YARGIYA TAŞINABİLİR Mİ

 4. habişşş dedi ki:

  Sayın Editör:Aklıma takılan bazı konular var sırasıyla cevaplamanız dileği ile başlıyorum.
  1)ilk defa yönetici olarak sınava başvuru hakkı tanındı aldık puanımızı(kariyer ve liyakat gösterdik)
  2)Mülakata 1 senelik idarecilik yapmadığımız için çağırılmadık (görevlendirme ile yaptığımız süreler idarecilikten sayılmadı) aklıma takılan soru peki biz bu sınav puanını 3 sene kullanarak başvuru yapıcaz da seneye ve ondan sonraki senelerde yapılacak sınavlara girmeden bizleri mülakata çağıracaklar mı yönetmelikte net bir açıklama yok sınav puanımız var ama %20’lik mülakat puanımız yok(bu demek oluyor ki girdiğimiz sınav iptal oldu) ve yine ilk defa yönetici atamalarında puan 3 yıl kullanılacak fakat bizlere 3 senede özel mülakat yapılacak gibi her hangi bir ibare yok biz boşunamı girdik bu sınava bakanlık mevzuatı sürekli kendiyle çelişen maddeleri personelin mağduriyetine sebebiyet veriyor.
  3)Sınav başvurularının alınması sırasında yapmaları gereken elemeyi mülakatta yapılması
  hakkın gasptır,görevlendirme olarak yaptığımız yöneticilik sürelerimizin yöneticilik süre hesaplamasına dahil edilmemesi bu şekilde çalışan kamu personelinin moral ve motivasyonunu yerle bir etmektedir insanların helalinden kazandığıyla bir yere gelemez eğitim taşaronlarının elini eteğini öperek gelir mantığını bakanlığımız yaptığı uygulamalarla kanıtlar niteliktedir. ALLAH’ta sorar BU YERİN ÜSTÜ KADAR ALTIDA VAR.BİZ ELİMİZDEN GELENİ YAPTIK VİCDANIMIZ RAHAT…
  4)4 yıllık veya 8 yıllık idarecilerin sorunları nasıl yönetmelik hallaç pamuğuna çevrilerek çözüldüyse bizim içinde bakanlığımızın kazanılmış hakkımızı göz önüne alarak yardımcı olur mu acaba

 5. müstear dedi ki:

  yönetici atamaları takvimi tamamen sıkıntılı atamayı yaptığın tarih 23-27 Eylül süre hesabı 17 Temmuz . geçen sene atanan müdür yardımcıları 13 Ağustos’ta atandı . şimdi ekys girdi. Güzel puan aldı ama senin süren 25 gün eksik bu ne perhiz bu ne lahana turşusu .yani resmen oynuyorlar bizimle. Engel engel.

  1. yeni atama dedi ki:

   Bu durumda olan arkadaşlar baya fazla sesimiz çıkmıyor. Herkes sendikasına baskı yapsın. Bize talep gelmedi diyorlar. Nasıl çözüldü 4 yılını doldurup yeniden görevlendirilenlerin sorunu.

 6. FThdgn dedi ki:

  Merhaba görevlendirme ile müdürlük yapıyordum il içi tayinle başka ilçeye atandım ama ekys ye girdim kendi ilçemde m.yardımcılığı başvurusu yapacağım fakat 1 temmuzda yerime başkası geleceği için müdür vekilliğini bırakıyorum bu durumda 1 eylülde nerede görevde lazım kadromun oldugu okuldan ilişik kesmem mi lazım yoksa 1 ekime kadar bekleyebilir miyim

 7. DUYARLI VATANDAŞ dedi ki:

  KUSURA BAKMAYIN MİLLİ OLMAYAN MEB DEN BAŞKA NE BEKLİYORUZ.
  DEVEYE NEDEN BOYNUN EĞRİ DEMİŞLER.NEREM DOĞRU Kİ DEMİŞ.
  MEB NEYİ NE ZAMAN DOĞRU YAPTI Kİ.
  YAHU OKULLAR 1 EYLÜL DE AÇILIR MÜDÜRÜ YOK YAHU OKULLAR 1 EYLÜL DE AÇILIR İDARECİLERİ YOK.
  SÜREKLİ TAKVİM ERTELE.
  BAŞINDA OTURUP ADAM GİBİ BAKANIN DEDİĞİ GİBİ)TÜM PARAMETRELERİ HESAPLASANA.
  YOOK.NEDEN ERTLENDİ.
  23 HAZİRAN İSTANBUL SEÇİMLERİ.
  AKSİNİ İDDİA EDENLER BİRAZ DÜŞÜNMELİLER VESSELAM…