MEB yönetici atama takvimi değişti 2019 yılı yönetici görevlendirme takvimi

2019 Yılı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Takvimleri değişti. MEB yeniden ve ilk defa atanacaklara ilişkin yeni takvimi yayınladı.

MEB yönetici atama takvimi değişti 2019 yılı yönetici görevlendirme takvimi

MEB yönetici atama takvimi değişti 2019 yılı yönetici görevlendirme takvimi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan yönetici görevlendirme takvimi değişti. MEB yeni takvimleri yayınlarken yönetici atamada yeniden görevlendirme sonuçları bu hafta açıklanacakken Haziran ayı sonuna bırakıldı. İlk defa yönetici atama takvimi de güncellenerek yayınlandı.

YÖNETİCİ GÖREVLENDİRME TAKVİMLERİ

MEB Personel Genel Müdürlüğünün 15.05.2019 tarihli 9590623 sayılı ve 2019 Yılı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Takvimleri konulu resmi yazı eğitim kurumlarına gönderildi. İlgili resmi yazıya göre yönetici görevlendirme takvimleri 15/05/2019 tarihli ve 44132 sayılı Milli Eğitim Bakanlığı onayı ile güncellendi.

İlgili resmi yazı;

MEB yönetici görevlendirme
MEB yönetici atama

YENİDEN YÖNETİCİ ATAMA TAKVİMİ

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından güncellenen takvime göre 2019 yılı eğitim kurumlarına yeniden yönetici görevlendirme takvimi doğrultusunda 13-17 Mayıs 2019 tarihleri arasında açıklanması gereken yeniden yönetici atama sonuçları 27 Haziran -28 Haziran 2019 tarihlerinde arasında açıklanacak.

2019 yılı MEB yeniden yönetici atama takvimi;

MEB 2019 yılı yeniden yönetici atama
Yeniden yönetici atama

Yeniden görevlendirme sonuçlarının ilanı 27 Haziran -28 Haziran, yeniden görevlendirilen yöneticilerin göreve başlatılması ise 01 Temmuz 2019 olarak değişmiş oldu.

İLK DEFA YÖNETİCİ ATAMA TAKVİMİ

2019 yılı Millî Eğitim Bakanlığı eğitim kurumlarına ilk defa yönetici görevlendirme takvimi de yayınlanırken takvime göre müdür ve müdür yardımcılığı boş bulunan eğitim kurumlarının ilanı 01-05 Temmuz tarihleri arasında açıklanacak olup 11-17 Temmuz tarihleri arasında ise sözlü sınav duyurusu yapılarak başvurular alınacak. 18-31 Temmuz tarihleri arasında sözlü sınavlar yapılacak ve 01-02 Ağustos tarihleri arasında da sözlü sınav sonuçları açıklanacak.

2019 yılı MEB ilk defa yönetici atama takvimi;

2019 yılı MEB İlk defa yönetici atama takvimi
İlk defa yönetici atama

Değişen takvimle birlikte oluşan yeni tarihler;

 • Görevlendirmeye esas puanların ilanı; 27-28 Ağustos
 • Müdür ve müdür yardımcısı görevlendirmeleri için boş kontenjanların girilmesi; 02-05 Eylül
 • Tercihlerin alınması; 09-13 Eylül
 • Başvuruların onaylanması; 10-19 Eylül
 • Başvuru sonuçlarının açıklanması ve görevlendirme; 23-27 Eylül

Milli Eğitim Bakanlığı geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da yönetici görevlendirme takviminde değişikliğe giderek erteleme yapmış oldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

5 yorum

 1. yönetici atamaları takvimi tamamen sıkıntılı atamayı yaptığın tarih 23-27 Eylül süre hesabı 17 Temmuz . geçen sene atanan müdür yardımcıları 13 Ağustos’ta atandı . şimdi ekys girdi. Güzel puan aldı ama senin süren 25 gün eksik bu ne perhiz bu ne lahana turşusu .yani resmen oynuyorlar bizimle. Engel engel.

  • Bu durumda olan arkadaşlar baya fazla sesimiz çıkmıyor. Herkes sendikasına baskı yapsın. Bize talep gelmedi diyorlar. Nasıl çözüldü 4 yılını doldurup yeniden görevlendirilenlerin sorunu.

 2. Merhaba görevlendirme ile müdürlük yapıyordum il içi tayinle başka ilçeye atandım ama ekys ye girdim kendi ilçemde m.yardımcılığı başvurusu yapacağım fakat 1 temmuzda yerime başkası geleceği için müdür vekilliğini bırakıyorum bu durumda 1 eylülde nerede görevde lazım kadromun oldugu okuldan ilişik kesmem mi lazım yoksa 1 ekime kadar bekleyebilir miyim

  • Merhaba, siz karnelerden sonra idarecilikten de istifa ederek ayrılış yapacaksınız yeni yerinizde göreve başlayacaksınız. EKYS sonucu Eylül ayında atanırsanız bu sefer tekrar ayrılış başlama yapacaksınız.

 3. KUSURA BAKMAYIN MİLLİ OLMAYAN MEB DEN BAŞKA NE BEKLİYORUZ.
  DEVEYE NEDEN BOYNUN EĞRİ DEMİŞLER.NEREM DOĞRU Kİ DEMİŞ.
  MEB NEYİ NE ZAMAN DOĞRU YAPTI Kİ.
  YAHU OKULLAR 1 EYLÜL DE AÇILIR MÜDÜRÜ YOK YAHU OKULLAR 1 EYLÜL DE AÇILIR İDARECİLERİ YOK.
  SÜREKLİ TAKVİM ERTELE.
  BAŞINDA OTURUP ADAM GİBİ BAKANIN DEDİĞİ GİBİ)TÜM PARAMETRELERİ HESAPLASANA.
  YOOK.NEDEN ERTLENDİ.
  23 HAZİRAN İSTANBUL SEÇİMLERİ.
  AKSİNİ İDDİA EDENLER BİRAZ DÜŞÜNMELİLER VESSELAM…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM