MEB yönetici görevlendirme mülakat sonuçlarına itiraz işlemi

24.07.2017 tarihinde açıklanan MEB yönetici görevlendirme mülakat sonuçlarına itirazlar bugün başlıyor.

MEB yönetici görevlendirme mülakat sonuçlarına itiraz işlemi

MEB yönetici görevlendirme mülakat sonuçlarına itiraz işlemi

Milli Eğitim Bakanlığı yönetici görevlendirme yönetmeliği kapsamında sözlü sınav sonuçlarına itirazlar beş iş günü içerisinde yapılabilecek. Mülakat sonuçlarına itiraz edecek yönetici adaylarının sözlü sınava alındıkları İl Milli Eğitim Müdürlüğüne itiraz etmesi gerekmektedir.

MÜLAKAT SONUÇLARINA İTİRAZ

Müdür görevlendirmesi, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı görevlendirmesi kapsamında dün açıklanan mülakat sonuçlarına itiraz etmek isteyen yönetici adayları itirazlarını bugünden itibaren İl Milli Eğitim Müdürlüğüne yapabilecek. MEB 2017 yılı yönetici atama takvimi kapsamında sözlü sınava itirazlar 25-31 Temmuz 2017 tarihleri arasında alınacak. Sözlü mülakat sonuçlarına yapılan itirazların sonuçlarının açıklanması ise 1-2 Ağustos tarihlerinde yapılacak.

Sözlü sınav sonuçlarının duyurulması ve itiraz

Sözlü mülakat sonuçlarına itiraz nasıl yapılır? Yönetici mülakat sonuçlarına itiraz etmek isteyen yönetici adayı mülakatta sorulan soruları ve verdiği cevapları ayrıntılı olarak başvuru dilekçesine yazmalıdır. 22 Nisan 2017 tarihli MEB yönetici görevlendirme yönetmeliği kapsamında sözlü mülakat sonuçlarına itirazla ilgili hüküm;

Sözlü sınav sonuçlarının duyurulması ve itiraz

MADDE 16 – (1) Sözlü sınav sonuçları, sınavların tamamlandığı tarihten itibaren en geç on iş günü içinde il millî eğitim müdürlüklerinin internet sitesinde duyurulur.

(2) Sözlü sınav sonuçlarına, sonuçların açıklandığı tarihten itibaren en geç beş iş günü içinde ilgili il millî eğitim müdürlüğüne itiraz edilebilir. Bu itirazlar en geç beş iş günü içinde sözlü sınav komisyonunca incelenerek karara bağlanır. İtiraz sonuçları, il millî eğitim müdürlüklerince itiraz sahiplerine duyurulur.

ogretmenlericin.com olarak burada en büyük sorunun yapılan itirazın da düşük puan veren komisyonca incelenecek olması olduğunu değerlendiriyoruz. İl Milli Eğitimler verilen puanlara yapılan itirazlar için ayrı bir komisyon kurmalılar. Bu komisyonlarda denetmenlerde görev almalıdır. Düşük puan veren komisyonu yine düşük puan veren komisyona itiraz ederek şikayet etmenin katkısı var mı yok mu tartışılır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. bakan öğretmen atamalırnda açıklama yapıyor diyor ki; artı beş eksi beş puanın üstünde puanlar vermeyin, arada uçurum olmasın diyor. ama çoğu iller bunu uygulamayor . bakanlık atama takvimi yayınlıyor uyun buna diyor. isteyen vaktinde açıklıyor isteyen vakti dışında, ankara mem ise hiç bunlara kulak bile asmıyor. herkesin puanı şeffaf bir şekilde açıklanması gerekirken t.c. kimlik numarasıyla bakılabiliyor ! neyi saklıyorsunuz ? milli eğitimler kimler tarafından yönetiliyor ?

  2. Neden Ankara hala açıklanmadı. Herkes itiraz etti,dilekçesini verdi biz daha sonucumuzu öğrenemedik. Ankara MEM. Dalga mı geçiyor bizlerle.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM