Mehmet Müezzinoğlu; 30 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapılacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu öğretmen ataması ile ilgili açıklama yaptı. Bakan kamuya alınacak 60 bin sözleşmeli kamu personeli içerisinde 30 binin öğretmen ataması için kullanılacağını açıkladı.

Mehmet Müezzinoğlu; 30 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapılacak

Mehmet Müezzinoğlu; 30 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapılacak

Bakan Müezzinoğlu 60 bin sözleşmeli personelin 2017 yılında kamuya alınacağını açıkladı. Kamuya alınacak personellerin dağılımı konusunda kendisine yöneltilen soruyu cevaplandıran Bakan Mehmet Müezzinoğlu, 2017 yılında kamuya 60 bin sözleşmeli personel alınacağını bunlardan 30 bin personelin MEB‘e ayrıldığını belirtirken, 30 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapılacağını vurguladı.

60 BİN PERSONELİN 30 BİNİ MEB’E AYRILDI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu bugün basın mensupları ile bir araya geldi. Çalışma Bakanlığında gazetecilere açıklamalarda bulunup soruları cevaplandıran Bakan, 60 bin sözleşmeli kamu personel alımı hakkında da bilgi verdi. 60 bin kamu personelinin 30 bini sözleşmeli öğretmen atamasında kullanılacak açıklamasını yapan  Müezzinoğlu, geriye kalan 30 bin sözleşmeli kamu personeli kadrosu içinse Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı bünyesinde alımlar olacağını belirtti.

ŞUBAT ÖĞRETMEN ATAMASI

Bakan Mehmet Müezzinoğlu 2017 şubat öğretmen ataması konusunda bir açıklama yapmazken, 2017 yılında MEB’e ayrılan sözleşmeli öğretmen atama kontenjanının 30 bin olduğunu belirtti. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığına sadece sözleşmeli öğretmen alımının da yapılmayacağını açıklayan Müezzinoğlu, kadrolu MEB personeli istihdamının da sağlanacağını ifade etti.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM