Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’dan şubat öğretmen ataması açıklaması

Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Şubat ayında yapılacak olan öğretmen atamaları hakkında açıklamada bulundu.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’dan şubat öğretmen ataması açıklaması

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’dan şubat öğretmen ataması açıklaması

10 bin ek öğretmen atamasının yapılmaması binlerce öğretmen adayının beklentilerini boşa çıkartırken öğretmen adayları 2018 yılında yapılacak öğretmen atamaları için Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamaları yakından takip etmeye başladı. Her platformda 2018 yılında 20 bin atamanın olacağını belirten Bakan İsmet Yılmaz bu açıklamasını yineledi.

20 BİN ÖĞRETMEN ATAMA DUYURUSU ŞUBAT AYINDA

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından İstanbul’da düzenlenen programa katılan Bakan Yılmaz burada yaptığı konuşmada hükümetin en önemli meselesinin eğitim olduğunu vurguladı. Milli Eğitim Bakanlığının kaliteli eğitim vermesi adına birçok uygulamayı hayata geçirdiğine de değinen Bakan Yılmaz, eğitimin en önemli yapı taşının da öğretmen olduğunu belirtti. 580 binden fazla öğretmenin atamasının yapıldığını da hatırlatan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 2018 yılında yapılacak olan 20 bin öğretmen ataması ile birlikte öğretmen sayısını arttıracaklarını söyledi.

904 BİN ÖĞRETMEN GÖREV YAPIYOR

MEB personeli içerisinde 904 bin öğretmen görev yaptığını açıklayan Bakan İsmet Yılmaz “Şu anda 904 bin. 20 bini daha aldığımızda 924 bin öğretmenimiz olacak. Özel okullarda da öğretmenlerimiz var, Türkiye´de toplam bir milyona yakın öğretmenimiz, 18 milyona yakın öğrencimiz var. 7 milyon 700 binin üzerinde de yüksek öğretime gidenler var. Toplam 25 milyon yapar.” ifadesini kullandı. Şubat ayında 20 bin öğretmen ataması için duyuruya çıkacaklarını vurgulayan Bakan İsmet Yılmaz 2018 yılında 20 bin öğretmen ataması yapılacağını söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Sözlesmeli ögretmenler ne zaman kadroya gececek bize es durumu neden verilmiyor bizim colugumuz cocugumuz yok mu ayip be

    • ÖĞRETMEN İN AİLE BÜTÜNLÜĞÜ SAĞLANMALIDIR.EŞLERİN AYRI YERLER DE ÇALIŞMASI ÇOK İLKEL VE ÇOK KEYFİ BİR UYGULAMADIR. UMURSAMAZLIKTIR. İNSAN DA ALLAH KORKUSU OLURSA İNSANLARI BOŞ YERE MADUR ETMEZLER.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM