Milli Eğitim Bakanı Yılmaz’dan öğretmen atamaları hakkında açıklama

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a 10 bin ek öğretmen ataması sözü hatırlatıldı ve ek atama olup olmayacağı soruldu. Bakan Yılmaz yapılacak atamalar hakkında bilgi verdi.

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz’dan öğretmen atamaları hakkında açıklama

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz’dan öğretmen atamaları hakkında açıklama

Binlerce öğretmen adayı ek öğretmen ataması duyurusu beklerken Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz 27.11.2017 tarihinde katıldığı TRT Haber canlı yayınında öğretmen atamaları hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan İsmet Yılmaz son yıllarda yapılan öğretmen atamalarının istatistiki verilerini paylaşırken, Şubat 2018 öğretmen ataması, engelli öğretmen ataması, milli sporcu öğretmen ataması hakkında da bilgi verdi.

10 BİN EK ÖĞRETMEN ATAMASI SÖZÜ UNUTULDU

TRT Haber Canlı yayınında TEOG sonrası yeni liselere geçiş sistemini açıklayan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz öğretmen atamaları hakkında da açıklamalar yaptı. Ağustos ayından bu yana beklenen 10 bin ek öğretmen ataması hakkında Bakan Yılmaz’a program sunucu tarafından “10 bin ek öğretmen atama sözü verilmişti, toplamda 20 bin öğretmen atamasından bahsediliyor, genellikle bir yıl içerisinde 40 bin civarı öğretmen ataması olurdu, çok ciddi bir öğretmen adaylarından atama talebi soruları var” ifadesi kullanıldı. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz 10 bin ek öğretmen ataması hakkında direkt olarak açıklama yapmadı. Bakan Yılmaz son yıllarda yapılan öğretmen atamalarının yıllar bazında dağılımı açıkladı.

SON DÖNEMDE YAPILAN ÖĞRETMEN ATAMA SAYILARI

2003 yılında 22 bin, 2004 yılında 19 bin, 2005 yılında 20 bin öğretmen ataması yapıldığın hatırlatan Bakan Yılmaz, geçen yıl da 22 bin öğretmenin MEB personel camiasına dahil edildiğini belirtti. 2006 yılında 50 bin, 2007 yılında 45 bin, 2008 yılında 40 bin, 2009 yılında 30 bin, 2010 yılında 40 bin, 2012 yılında 56 bin, 2013 yılında 41 bin, 2014 yılında 50 bin, 2015 yılında 52 bin, 2016 yılında 49 bin, geçen yılda 22 bin öğretmen alındığını açıkladı. 2018 yılında da 20 bin öğretmen atamasının yapılacağını ifade eden Bakan İsmet Yılmaz o 10 bin öğretmen kontenjanının da şubat 2018’e kaydırıldığını belirtti.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın 27 Kasım 2017 tarihli TRT programında yaptığı öğretmen atamaları hakkında açıklamalarının videosu;

2018 yılında yapılacak 20 bin öğretmen atamasının duyurusunun Şubat ayında yapılacağını ifade eden Milli Eğitim Bakanı Mayıs ayında yapılacak sınavlardan sonra atamalarının gerçekleşeceğini söyledi.

ENGELLİ ÖĞRETMEN ATAMASI

Engelli öğretmen ataması hakkında da bilgi veren Bakan Yılmaz, kendilerinden önceki hükümetler döneminde 1500’e yakın engelli öğretmen ataması yapıldığını ifade etti. AK Parti döneminde bunun dört katı kadar engelli öğretmen ataması gerçekleştirildiğini açıkladı.  Diğer dönemlerde olmadığı kadar engelli öğretmen atamasının yapıldığını vurgulayan Bakan Yılmaz, 24 Kasım öğretmenler gününde Başbakan tarafından yapılan konuşmada 500’e yakın engelli öğretmen ataması yapılacağının söylendiğini, MEB’in de bu konuda çalışmalara başladığını ifade etti.

MİLLİ SPORCULARIN ATAMASI

Milli sporcuların ataması hakkında açıklamalarda bulunan Bakan Yılmaz bu konuda Maliye Bakanlığı, Çalışma Bakanlığı, Başbakanlık ile görüşüldüğünü kadro talebinde bulunulduğunu belirtti. Bu talebin karşılanması halinde Milli Sporcuların atamalarının da gerçekleştirilebileceğini söyleyen Bakan Yılmaz Nobel Ödüllü Bilim İnsanı Aziz Sancar tarafından kodlama dersi ile ilgili yapılan açıklamaları değerlendirdi.Sosyal Medyada Paylaşın:

6 yorum

  1. Sayın bakanım şubat2018 atama demiyorsunuz.açıklanacak diyorsunuz. Mayıs ayı sınavı yeni mezuniyet olanları.damı katacaksınız. Ozaman. 2017./2018 mezun karması mıolacak ve iki kat atama olması gerekiyor.mayıs 2018 sınavı ne alaka sınava girenler bekliyor yeterince beklediler.

  2. lütfen 10 ek atamada 5 yıl ucretli ogretmenlik yapanlardan atansiz mülakata cagirsin lütfen sayın bakanim

  3. Allah yardımcımız olsun.Sen seçim öncesi söz ver sonra yok biz bunu şubatta 2018 atamasina ekledik de Bizde size karşı güven diye bir şey kalmadı bunu böyle bilin seçim zamanı olunca artık millet inanmayacak size Yapılan haksızlıklara görmedim duymadım gibi dayranan MEB bahsettiğiniz -+5 kurali uygulanmadi 840 kişi de. Sadece bunların yerine bile ek atama haktır Bu haksızlıklar yapılmasaydı bizde şimdi öğrencilerimiz ile ders yapįyor olacaktık. Ama Allah büyük. Haksız şekilde görevine başlayan yada kurala uymayan komisyon üyelerine HAKKIMI HELAL ETMİYORUMM

  4. İNSANLARI KANDIRDINIZ,MAĞDUR ETTİNİZ TUTARSIZ POLİTİKALARINIZLA , YALANLARINIZLA. TIPKI AKVARYUM BALIKLARININ YEM VERECEK ZANNETTİĞİ BİR ELİN ÖNÜNDE BEKLEMESİ GİBİYDİ BİZİM BEKLEYİŞİMİZ. İNSANLARI HAYVAN YERİNE KOYUP, ONLARI KANDIRABİLECEĞİNİZİ DÜŞÜNSENİZDE ;MAZLUMUN AHI İNDİRİR ŞAHI HER ŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Rüzgarı Dinleyen Çocuk