Müdür, müdür yardımcısı boş norm listeleri sisteme girilmeye başlandı

2017 yılı yönetici atama tercih işlemine az bir süre kaldı. Yönetici görevlendirme tercih işlemlerinden önce İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından sisteme boş norm bilgileri girilmeye başlandı.

Müdür, müdür yardımcısı boş norm listeleri sisteme girilmeye başlandı

Müdür, müdür yardımcısı boş norm listeleri sisteme girilmeye başlandı

2017 yılı yönetici görevlendirme müdür normları ile müdür başyardımcısı normları ve müdür yardımcısı normları İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından MEBBİS modülüne girilmeye başlandı. 2017 yılı yönetici atama takvimi kapsamında 14 Ağustos 2017 tarihinde başlayan boş kontenjanların girilmesi işlemi 17 Ağustos 2017 tarihinde sona erecek.

YÖNETİCİ NORMLARININ GİRİLMESİ

İl Milli Eğitim Müdürlüklerince müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı görevlendirmeleri için boş kontenjanların girilmesi işlemi 14-17 Ağustos 2017 tarihlerinde tamamlanacak. 10 Ağustos tarihinde İl MEM’ler tarafından yönetici atamaya esas puan sonuçları açıklanmış, yönetici adaylarının başarı sıralarının açıklanmaması da yaklaşan tercihler öncesi büyük bir sorun oluşturdu. Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk tarafından geçtiğimiz gün yapılan açıklamada Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından illere gerekli talimatın verilmesi ve yönetici atamaya esas puan sonucu oluşan başarı sıralamalarının açıklanması talep edildi.

TERCİH İŞLEMİ 21 AĞUSTOS’TA

Yönetici atamaya esas puanları ilan edilen yönetici adayları ilan edilen boş kontenjanlardan tercih yapacaklar. 21 Ağustos 2017 tarihinde başlayacak olan tercihlerin alınması süreci 25 Ağustos 2017 tarihinde sona erecek. Yönetici adaylarının tercihlerinin alınmasından sonra İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından tercihler onaylanacak. 28-31 Ağustos 2017 tarihleri arasında yönetici tercih başvurularının onaylanmasının ardından başvuru sonuçlarının açıklanması ve görevlendirme işlemi 5-8 Eylül 2017 tarihlerinde duyurulacak. İhtiyacı karşılanamayan eğitim kurumu yöneticilikleri için duyuru, başvuru ve görevlendirme işlemleri ise 11-15 Eylül 2017 tarihlerinde yapılacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM