Müdür Yardımcılığı Sınav Sonucu Başarı Listeleri Yayınlanmalıdır

Müdür Yardımcılığı Sınav Sonucu Başarı Listeleri Yayınlanmalıdır Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 20.03.2016 tarihinde yapılan Eğitim Kurumları Müdür Başyardımcılığı ve Müdür Yardımcılığı yazılı sınav sonuçları 18.04.2016 tarihinde açıklandı. MEB tarafından adayların aldıkları puanlar açıklandı ancak Eğitim Kurumları Müdür Başyardımcılığı ve Müdür Yardımcılığı yazılı sınav sonucuna göre barajı geçen ve tercih hakkı elde eden MEB personeli […]

Müdür Yardımcılığı Sınav Sonucu Başarı Listeleri Yayınlanmalıdır

Müdür Yardımcılığı Sınav Sonucu Başarı Listeleri Yayınlanmalıdır

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 20.03.2016 tarihinde yapılan Eğitim Kurumları Müdür Başyardımcılığı ve Müdür Yardımcılığı yazılı sınav sonuçları 18.04.2016 tarihinde açıklandı.

MEB tarafından adayların aldıkları puanlar açıklandı ancak Eğitim Kurumları Müdür Başyardımcılığı ve Müdür Yardımcılığı yazılı sınav sonucuna göre barajı geçen ve tercih hakkı elde eden MEB personeli için açıklanması gereken bir sonuç daha var.

MÜDÜR YARDIMCILIĞI BAŞARI LİSTELERİ

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müdür Başyardımcılığı ve Müdür Yardımcılığı yazılı sınavı sonucunda oluşan illerin başarı listelerini, illerde sınav sonucuna göre oluşan puan sıralamasını da en kısa sürede yayınlamalıdır.

Başarı listeleri yayınlanmazsa karışıklık olur. Karışıklık yaşanmaması, tercih yapacak adayların mağdur olmaması, tercih yapılırken mağduriyet yaşanmaması için www.ogretmenlericin.com olarak Müdür Başyardımcılığı ve Müdür Yardımcılığı yazılı sınav sonucu saşarı listeleri, illerde başarı sıralamaları yayınlanmalıdır görüşündeyiz.

OBJEKTİF, ŞEFFAF OLUNMALI

Müdür Başyardımcılığı ve Müdür Yardımcılığı yazılı sınav sonucu başarı listeleri yayınlanmalıdır ki Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) personeline şeffaf olduğunu göstersin. Özellikle sınav sürecinde ortaya çıkan mülakat, sözlü yapılacağı gibi söylemlerle birlikte karışıklık yaşanmış kafalarda soru işaretleri oluşmaya başlanmıştı. Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine Dair Yönetmelik hükümlerinde açıkca Müdür yardımcılığı atamalarında yazılı sınav sonucuna göre atama yapılacağı belirtilmesine rağmen mülakat, sözlü gibi kavramların gün yüzüne çıkması olumlu görülmemektedir.

MEB bu yüzden Müdür Başyardımcılığı ve Müdür Yardımcılığı yazılı sınav sonucu oluşan başarı listelerini, illerde oluşan puan sıralamalarını personeli ile paylaşmalı, açıklamalıdır.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM