Müdür Yardımcılığı Yazılı Sınav Konuları Neler?

Müdür Yardımcılığı Yazılı Sınav Konuları Neler? Müdür Yardımcılığı Yazılı Sınav Konuları Neler? 20 Mart 2016 Pazar günü 32 il sınav merkezinde yapılacak olan Eğitim Kurumları Müdür Başyardımcılığı ve Müdür Yardımcılığı yazılı sınavı için Milli Eğitim Bakanlığı kılavuz yayınladı. Biz de sizlere en hızlı şekilde bunu buradan aktarmıştık. Bu yazıda Müdür Başyardımcılığı ve Müdür Yardımcılığı yazılı sınavında […]

Müdür Yardımcılığı Yazılı Sınav Konuları Neler?

Müdür Yardımcılığı Yazılı Sınav Konuları Neler?

Müdür Yardımcılığı Yazılı Sınav Konuları Neler? 20 Mart 2016 Pazar günü 32 il sınav merkezinde yapılacak olan Eğitim Kurumları Müdür Başyardımcılığı ve Müdür Yardımcılığı yazılı sınavı için Milli Eğitim Bakanlığı kılavuz yayınladı. Biz de sizlere en hızlı şekilde bunu buradan aktarmıştık.

Bu yazıda Müdür Başyardımcılığı ve Müdür Yardımcılığı yazılı sınavında öğretmenlerin sorumlu olduğu konuları paylaşıyoruz.

Kılavuzun 8.1.SINAVDA UYGULANACAK TESTLER başlıklı maddesinde bu konu açıklanmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirmelerine Dair Yönetmeliğin 15. maddesinin 1.fıkrasına göre konular ile bu konuların yazılı sınavdaki ağırlıkları aşağıda belirtilmiştir.

Bu konular ve ağırlıkları arasında; %10 luk payları ile, Türkçe Dil Bilgisi, Genel Kültür, %10 luk payları ile Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, 652 sayılı MEB Teşkilatları ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname dikkat çekmektedir.

Müdür Başyardımcılığı ve Müdür Yardımcılığı Yazılı Sınav Konuları Aşağıdadır:

Müdür Yardımcılığı Yazılı Sınav Konuları Neler?
Müdür Yardımcılığı Yazılı Sınav Konuları Neler

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM