Norm fazlası öğretmen atama başvuru işlemleri alan iller

Norm fazlası öğretmen atama başvuru işlemleri öncesinde İl Milli Eğitim Müdürlükleri norm fazlası olan öğretmenler ile ihtiyaç olan okulları belirlemeli ve İnternet sitelerinde yayımlamalıdır. 23 Eylül tarihinde sona erecek norm fazlası öğretmen başvuru işlemleri 26 Eylül tarihinde sonuçlanacak.

Norm fazlası öğretmen atama başvuru işlemleri alan iller

Norm fazlası öğretmen atama başvuru işlemleri alan iller

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) öğretmen olan personelleri için norm fazlası öğretmen ataması gerçekleştirecek. Müsteşar Yusuf Tekin’in geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada şu anda 40 bin norm fazlası öğretmen bulunmaktadır. 40 bin norm fazlası öğretmen atama başvuru işlemleri sorunlu başladı.

GÜNCELLEME YAPILMALIYDI

Norm güncelleme işlemi norm fazlası öğretmen atama takvimine dahil edilmedi. Normlar güncellenmeden norm fazlası öğretmen atama başvuruları alınacak. Normların güncel olmadığı düşünüldüğünde norm fazlası öğretmen atama sonuçları sağlıklı olmayacaktır düşüncesine sahibiz. MEB kesinlikle norm güncellemesi yapmalıdır.

BAŞVURULARI ALAN İLLER

Norm fazlası öğretmen atama başvuruları aynı ilçe/il içerisinde yapılacak. Norm fazlası öğretmen atamaları iller arasında yapılmaz. Bu yüzden norm fazlası öğretmen atama işlemleri ilgili milli eğitim müdürlükleri tarafından yürütülmekte norm fazlası öğretmen atama sonuçları il milli eğitim müdürlükleri tarafından açıklanmaktadır.

Norm fazlası öğretmen atama başvurusu 23 Eylül tarihinde sona erecek olmasına rağmen şu ana kadar herhangi bir il milli eğitim müdürlüğü duyuru, ihtiyaç listesi, norm fazlası olan okulların bilgisini yayımlamadı. İl milli eğtiim müdürlükleri tarafından duyurular çıktıkça sizle paylaşacağız.

Norm fazlası öğretmen atama başvurusu yaptıran iller;

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM