Norm fazlası öğretmen atama başvuruları başlıyor, duyuruya çıkan iller

2016-2017 eğitim öğretim yılı içerisinde en büyük sorunlardan birisi norm fazlası öğretmen atama işlemlerinde yaşandı. ogretmenlericin.com olarak bu sıkıntıya defalarca dikkat çektik ve haber yaptık. Nisan ayının ortalarında 2017 norm fazlası öğretmen atama duyurusuna çıkan İl Milli Eğitim Müdürlükleri bulunmaktadır.

Norm fazlası öğretmen atama başvuruları başlıyor, duyuruya çıkan iller

Norm fazlası öğretmen atama başvuruları başlıyor, duyuruya çıkan iller

MEB personeli için bu eğitim öğretim yılında norm fazlası atama takviminde yaşanan aksaklıklar mağduriyetlere sebep oldu. 2016-2017 eğitim öğretim yılı başında birçok il tarafından yapılan norm fazlası öğretmen atamaları, sonrasında normların güncellenmesi ile birlikte sorunlara neden oldu. Norm kadro güncelleme sonrasında bazı iller tekrar norm fazlası atamaya çıktılar ancak geçmiş atamada oluşan mağduriyetler çözülmedi.

2017 NORM FAZLASI ÖĞRETMEN ATAMA DUYURUSU

ogretmenlericin.com olarak İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin resmi internet sayfalarını incelerken Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğünün norm fazlası öğretmen atama duyurusuna çıktığını 2017 Yılı İhtiyaç/Norm Kadro Fazlası Öğretmenler İçin Boş Kontenjan Listesi yayınladıklarını gördük. Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü norm fazlası öğretmen atama duyurusuna göre norm fazlası olan öğretmenlerin başvuruları 28.04.2017 tarihine kadar alınacak. Daha sonra ise norm fazlası öğretmen atama sonuçları hizmet puanı üstünlüğüne göre açıklanacak.

Önümüzdeki haftalarda diğer illerden de norm fazlası öğretmen atama duyurusuna çıkan iller olacağını tahmin ediyoruz. Böylelikle 2016-2017 eğitim öğretim yılı eylül ayında norm fazlası öğretmen atamaları ile başladı ve norm fazlası öğretmen atama sonuçları ile sona ereceğe benziyor.

Rize İl MEM norm fazlası öğretmen atama duyurusu için TIKLAYINIZ

Çankırı İl MEM norm fazlası öğretmen atama başvuruları öncesi açıklanan ihtiyaç listesi/norm durumu listesi için TIKLAYINIZ

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. peki il içi-il dışı atamalardan önce norm güncelleme yapılır mı? okulda fazlayım ama güncelleme olmadığından norm fazlası görünmüyorum

    • Norm güncelleme ilk dönem yapıldı. İstisnai durumlar hariç il içi il dışı öncesi norm güncelleme yapılmıyor. Yapılması lazım.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM