Norm fazlası öğretmen atama duyurusu yayımlayan illerin listesi

2016-2017 Eğitim Öğretim yılında norm fazlası öğretmen atama sonuçları sağlıklı bir şekilde açıklanamadı. Eğitim Öğretim yılının ikinci dönemi yarın başlayacak ancak halen norm fazlası öğretmen ataması yapan iller mevcut. Bu il milli eğitim müdürlükleri norm güncellemeden sonra norm fazlası öğretmen atama duyurusu yayınlamalı ve atamaları gerçekleştirmeliydi.

Norm fazlası öğretmen atama duyurusu yayımlayan illerin listesi

Norm fazlası öğretmen atama duyurusu yayımlayan illerin listesi

Norm fazlası öğretmen atamaları 2017 yılı Şubat ayında yapılmaya devam ediyor. İl Milli Eğitim Müdürlüleri norm fazlası öğretmen atamaları ne zaman yapılır sorusunun cevabını bu sene tam olarak sağlıklı bir şekilde veremedi. Çünkü 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı içerisinde neredeyse her ay norm fazlası öğretmen atama duyurusuna çıkan iller oldu. Yoğun olarak Eylül ayı sonu Ekim ayı başında yapılan norm fazlası öğretmen atamaları 2016 aralık ayında da yapıldı, 2017 yılı Ocak ayında da yapıldı. ogretmenlericin.com olarak önceki haberlerimizde norm fazlası öğretmen atama işlemlerinde birliktelik olmadığına ve mağduriyet oluştuğuna değinmiştik.

2017 ŞUBAT NORM FAZLASI ATAMALAR

Norm fazlası öğretmen atamaları yönetmeliği olarak adlandırabileceğimiz hususlar ve ilgili norm fazlası öğretmen atama genelgesi kapsamında bu sene bir karşılıklık oldu. MEB önce norm fazlası atama işlemlerini erteledi daha sonra ise il milli eğitimler ertelenen norm fazlası atamaya rağmen atama duyurusuna çıktılar. İstanbul başta olmak üzere norm güncellemeden önce yapılan norm fazlası atama işlemlerinde öğretmenler mağdur edildiler. Norm fazlası öğretmen atama sonuçları 2017 yılında da norm fazlası atama takvimine uyulmadan açıklanması bekleniyor.

Norm fazlası öğretmen atama duyurusuna çıkan il milli eğitim müdürlükleri ve norm fazlası atama duyuru ilanları;

 • Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü norm fazlası öğretmen atama duyurusuna çıktı. Norm fazlası atama işlemleri ve atama sonuçları Şubat ayı içerisinde tamamlanacak. Norm fazlası atama duyurusu için TIKLAYINIZ
 • Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü şubat ayı norm fazlası öğretmen atama sonuçlarını açıkladı. TIKLAYINIZ
 • Bingöl İL MEM 2017 yılı şubat ayı norm fazlası öğretmen atama sonuçlarını açıkladı.   TIKLAYINIZ
 • Bitlis İl Milli Eğitim Müdürlüğü şubat ayı norm fazlası öğretmen atama sonuçlarını açıkladı. TIKLAYINIZ
 • Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü norm fazlası öğretmen atama duyurusu TIKLAYINIZ
 • Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü norm fazlası öğretmen atama duyurusu yayımladı. Duyuru için TIKLAYINIZ
 • Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü şubat ayı norm fazlası öğretmen atama sonuçlarını açıkladı. TIKLAYINIZ
 • Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü yeni açılan okullara öğretmen atama duyurusu yayınladı. Duyuru için TIKLAYINIZ
 • Tekirdağ İL MEM 2017 yılı ocak-şubat ayı norm fazlası öğretmen atama sonuçları TIKLAYINIZ

Norm fazlası öğretmen atama duyuruları tüm il milli eğitim müdürlüklerinin internet siteleri incelenerek derlenmiştir. İnternet sitelerine duyuru eklemeden norm fazlası öğretmen atama işlemi sürecinde olan İl Milli Eğitim Müdürlükleri de olabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

4 yorum

 1. Malatya da okulu kapanan norm fazlası öğretmenlerin atamasını gerçekleştirdi ama açıklamadı. Okulunda norm fazlası durumuna düşen öğretmenlerin atamalarını gerçekleştirmedi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM