Norm fazlası öğretmen atama işlemleri için kılavuz hazırlanmalıdır

İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin farklı zamanlarda yaptıkları ve birçok mağduriyeti de berabrinde getiren norm fazlası öğretmen atamaları ile ilgili Türk Eğitim-Sen MEB’den düzenleme istedi.

Norm fazlası öğretmen atama işlemleri için kılavuz hazırlanmalıdır

Norm fazlası öğretmen atama işlemleri için kılavuz hazırlanmalıdır

Türk Eğitim-Sen norm fazlası öğretmen atamalarının belirli bir zaman içerisinde Valilikler tarafından yapıldığını hatırlatılırken her ilde norm fazlası atama sürecinin farklı zamanlarda yapıldığını açıkladı. Sendika 2018-2019 eğitim öğretim yılı içerisinde de Valiliklerin norm fazlası atamaları istedikleri zaman yapabileceğini vurgularken norm fazlası atama sürecinde birçok sorunun meydana geldiği ifade edildi.

NORM FAZLASI ATAMA SORUNLARI

“Bugüne kadar norm kadro fazlası öğretmen atamalarında çok sayıda sorunlarla karşılaşılmıştır. Bu sorunlar zaman zaman çözülmüş, zaman zaman da çözülmeyerek konu yargıya taşınmıştır.” açıklaması yapan Türk Eğitim-Sen norm fazlası öğretmen atamalarında en büyük sorunlardan birisinin de bu atamalarla ilgili bir kılavuzun olmaması olduğunu belirtti.

ATAMALARLA İLGİLİ KILAVUZ YAYINLANMALI

Türk Eğitim-Sen tarafından MEB’e gönderilen resmi yazı;

Norm fazlası atama için kılavuz çıkmalı
Norm fazlası atama

FARKLI UYGULAMALAR OLUYOR

“Norm kadro fazlası öğretmen atamalarında karşılaşılan sorunların çözümü için bugüne kadar Milli Eğitim Bakanlığı’nca açıklayıcı, kapsamlı bir kılavuz yayınlanmamıştır. Karşılaşılan sorunların çözümünde bir birliktelik sağlanamamış, illerin farklı uygulamalarıyla karşılaşılmıştır.”

açıklaması yapılırken MEB’in norm fazlası öğretmen atamaları için kılavuz çıkarmasının önemli olduğuna işaret edildi. Türk Eğitim-Sen tarafından norm kadro fazlası öğretmenlerin atama işlemlerinde valiliklerin yararlanacağı, uygulama da birlikteliğin sağlanacağı, keyfi uygulamaların önüne geçileceği bir kılavuz hazırlanarak kamuoyuyla paylaşılması talep edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. iyi günler ben bulunduğum okulda norm fazlasıyım ama sınıfımı henüz kapatmadık. Zorunlu hizmet olan bir okuldayım ancak evli olduğum için zorunlu hizmetim ertelenebiliyor normal şartlarda. Buna rağmen norm fazlası olarak tercih yaparsam yalnızca zorunlu hizmet olan yerleri yazabiliceğimi söylediler. Bunun için yapabileceğim bir şey var mı yada görevlendirme gibi bir seçeneğim olur mu? yardımcı olabilir misiniz

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM