Norm fazlası öğretmen atamaları 2016 yılı sonuçları 2017 yılına kaldı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) norm fazlası öğretmen atamaları 2016 yılında karman çorman bir hal aldı. Bazı milli eğitim müdürlükleri norm fazlası atama duyurusuna çıkmadı. Bazı müdürlükler ise norm güncellemeyi beklemeden eski verilere göre atama yaptı.

Norm fazlası öğretmen atamaları 2016 yılı sonuçları 2017 yılına kaldı

Norm fazlası öğretmen atamaları 2016 yılı sonuçları 2017 yılına kaldı

Norm güncelleme işleminin tamamen bitmesinden sonra norm fazlası öğretmen atama duyurusu yayınlayan il milli eğitim müdürlükleri bulunmaktadır. Erken duyuruya çıkan ve öğretmen norm güncelleme işlemini beklemeden sonuçlandırılan norm fazlası öğretmen atamaları  iptal edilsin çağrımız sonuçsuz kaldır ve binlerce MEB personeli norm fazlası atama sonuçlarından dolayı zor duruma düştüler. Olması gereken norm güncelleme işleminin yapılmasından sonra norm fazlası atamanın yapılmasıydı.

NORM GÜNCELLEME İŞLEMİ SONA ERDİ

Geçtiğimiz ay yapılan norm güncelleme işlemi tamamen sona erdi ancak norm güncelleme işleminin bitmesi neredeyse yarı yıl tatiline kadar uzandı ve bir buçuk ay gibi bir süre sonra şubat özür grubu ataması gerçekleştirilecek. Şubat ayı öğretmen ataması da göz önüne alındığında norm güncelleme işleminin eylül ayı sonuna kadar yapılması en sağlıklısı olacaktı. Norm güncelleme işlemi yapılmadan bir önceki eğitim öğretim yılının norm kadro veri giriş bilgilerine göre norm fazlası öğretmen ataması yapan İl Milli Eğitim Müdürlükleri ise büyük hata yaptılar.

DUYURUYA ÇIKAN İLLER

Norm fazlası öğretmen atama duyurusu yayımlayan illere baktığımız zaman Aralık ayı başında Artvin il Milli Eğitim Müdürlüğünü görüyoruz. Artvin il Milli Eğitim Müdürlüğü norm güncelleme işleminden sonra norm fazlası öğretmen atama başvurularını aldı ve duyurusunda 5 Aralık tarihinde norm fazlası öğretmen atama sonuçlarını açıkladığını belirtti.

Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’de 12 Aralık pazartesi günü norm fazlası öğretmen atama duyurusunu yayımladı. Müdürlük tarafından yayımlanan duyuruya göre norm fazlası öğretmen atama başvuruları 26-30 Aralık tarihlerinde alınacak. Norm fazlası öğretmen atama sonuçları ise 6-11 Ocak 2017 tarihleri arasında açıklanacak. Norm fazlası öğretmen atama sonuçları kapsamında yer değişikliği yapan öğretmenler ayrılış ve başlamalarını yarı yıl tatilinde yapacaklar. Norm fazlası öğretmen atama duyurusuna çıkacak illeri ogretmenlericin.com olarak sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

9 yorum

  1. isteğe bağlı olarak norm fazlası atamaları da derhal yapılmalı. son çıkan yönetmelik gereği norm fazlası olduk, bir an önce yeni okulumuza geçmeliyiz, eş durumu vs okullardaki normlar kapanmadan önce norm fazlası öğretmenlerin ataması yapılmalı. aynı durumda olan var mı arkadaşlar..

  2. Edebiyat mağdur. 79 ile mulakat bile goremedim. Edebiyata 2500 kadro. 46 binle rekor bizde. Edebiyat ve dil, bir milletin namusudur. Namusuna sahip çık MEB. Biz şiiri uzun adamla sevdik. Sahip çik bize uzun adam.

  3. Edebiyat mağdur. 79 ile mulakat bile goremedim. Edebiyata 2500 kadro. 46 binle rekor bizde. Edebiyat ve dil, bir milletin namusudur. Namusuna sahip çık MEB. Biz şiiri uzun adamla sevdik. Sahip çik bize uzun adam.

    • Edebiyat mağdur. 79 ile mulakat bile goremedim. Edebiyata 2500 kadro. 46 binle rekor bizde. Edebiyat ve dil, bir milletin namusudur. Namusuna sahip çık MEB. Biz şiiri uzun adamla sevdik. Sahip çik bize uzun adam.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM