Norm fazlası öğretmen atamaları başvuruları başladı, atama takvimi

MEB personelinin norm fazlası atama takvimi yayınlandı. MEB tarafından yayınlanan yazıya göre norm fazlası olan öğretmenlerin tercih işlemleri 23 Eylül tarihine kadar yapılacak. Norm fazlası öğretmen atama sonuçları ise 26 Eylül tarihinde açıklanacak. İhraç edilen öğretmenlerin yerlerine norm fazlası öğretmenlerin atamaları gerçekleştirilecek.

Norm fazlası öğretmen atamaları başvuruları başladı, atama takvimi

Norm fazlası öğretmen atamaları başvuruları başladı, atama takvimi

MEB norm fazlası olan personeli ihtiyaç olan okullara yerleştirebilmek için norm fazlası öğretmen ataması yapacak. Norm fazlası öğretmen atama takvimi kapsamında norm fazlası öğretmenlerin atama başvurusu için üç günlük süreleri var. 23 Eylül tarihinde sona erecek olan norm fazlası öğretmen atama başvuruları 26 Eylül günü sonuçlanacak.

NORM GÜNCELLEME YOK

Norm fazlası öğretmen atamaları öncesinde MEB norm güncelleme işlemini yapma gereği duymadı. Norm güncelleme yapılmaması bu atamanın sağlıklı bir şekilde yapılmaması anlamına gelmektedir. MEB’in öncelikle norm güncelleme işlemini yapması gerekmektedir. Norm güncelleme süresi için MEB 2 gün ayırmış olsa dahi yeterlidir. MEB norm fazlası öğretmenlerin atama işlemleri için genelge yayımladı. 2016/19 sayılı norm fazlası öğretmen atama genelgesi 19.09.2016 tarihinde illere gönderildi.

ATAMA TAKVİMİ

MEB personeli arasında norm fazlası olan öğretmenlerin atama takvimine göre okulunda norm fazlası olan öğretmenler 23 Eylül 2016 tarihine kadar il içinde branşında ihtiyaç olan en fazla 25 okul tercihi yapabilecekler. Norm fazlası öğretmen atamasında en önemli etken hizmet puanı üstünlüğü olacaktır. Hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılacak norm fazlası öğretmen ataması işleminde tercihlerine atanamayan norm fazlası öğretmenler ile tercih yapmayan norm fazlası öğretmenler öncelikli olarak görev yaptıkları ilçe sınırları olmak üzere hizmet puanı üstünlüğüne göre ataması yapılacak. Norm fazlası olan öğretmenlerin görev yaptıkları ilçede boş norm olmadığı takdirde il içerisinde hizmet puanı az olandan başlamak üzere resen atamaları gerçekleştirilecek.

GENELGE

Norm fazlası öğretmen atama genelgesi yayımlandı. İhtiyaç ve norm kadro fazlası öğretmenlerin yer değiştirmeleri hususunda MEB tarafından yayımlanan genelgeye göre norm fazlası öğretmen atama takvimi;

meb-norm-fazlasi-atama-takvimi

 Norm kadro fazlası öğretmenlerin atama işlemlerine ilişkin resmi yazı ve genelge için TIKLAYINIZ

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM