Numan Kurtulmuş; 20 bin öğretmen ataması yapacağız

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş öğretmen atamaları hakkında açıklamalarda bulundu ve 20 bin öğretmen ataması hakkında bilgi verdi.

Numan Kurtulmuş; 20 bin öğretmen ataması yapacağız

Numan Kurtulmuş; 20 bin öğretmen ataması yapacağız

2018 yılında yapılacak öğretmen ataması hakkında Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’tan açıklama geldi. Kurtulmuş yaptığı açıklamada 2018 yılında yapılacak öğretmen atamasında 20 bin kişinin istihdam edileceğini belirtirken “gönül ister ki atama bekleyen tüm adaylar atansın” açıklamasında bulundu.

2018 YILINDA 20 BİN ÖĞRETMEN ATANACAK

Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi TBMM Genel Kurulunda görüşülmeye başlandı. Bu görüşmeler sırasında milletvekillerinden gelen soruları yanıtlandıran Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş dijital para birimi Bitcoin, taşeronlara kadro verilmesi, öğretmen atamaları hakkında açıklamalarda da bulundu. 2018 yılında 20 bin öğretmen ataması gerçekleştirileceğini belirten Bakan Numan Kurtulmuş 2014 yılından sonra yapılan öğretmen atamalarına değindi. Son üç yılda 102 bin öğretmen ataması gerçekleştirildiğini hatırlatan Bakan Kurtulmuş AK Parti döneminde yapılan atama sayılarını açıkladı.

BİZ İSTERİZ Kİ KİMSE AÇIKTA KALMASIN

Atama bekleyen öğretmen adaylarının hepsinin MEB personeli olarak atanmasını istediklerini ifade eden Bakan Kurtulmuş “isteriz ki atama bekleyen hiçbir öğretmen adayı arkadaşımız açıkta kalmasın, ancak imkanlar ve şartlar açısından bu çok zor” açıklaması yaptı. 2000 ile 2014 yılları arasında 459 bin öğretmen atandığını belirten Bakan Kurtulmuş, 2014 yılından sonra 102 bin öğretmen atandığını, 2002 yılından itibaren Ak Parti döneminde ise 561 bin 451 öğretmen atandığını belirtti.

Maarif Vakfı ve Yunus Emre Enstitüsü hakkında da açıklamalarda bulunan Bakan Kurtulmuş Maarif Vakfının 68 ülkede, Yunus Emre Enstitüsünün de 43 ülkede 54 kültür merkezi, 46 ülkede 85 Türkoloji bölümüyle toplamda 61 ülkede 130 irtibat noktasında faaliyet gösterdiğini açıkladı.

0
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
Sosyal Medyada Paylaşın:

Yazıya Gelen Yorumlar

4 Yorum - "Numan Kurtulmuş; 20 bin öğretmen ataması yapacağız"

Bildir
avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
Buse
Ziyaretçi

20 bin atama yine çok atama yapılacak olanlar belli ben sosyal bilgilerim yazık değikim mi bizim emeğinize hepiniz ne zorluklarla geldik stresten hasta oldum bunu mu hakediyoruz bu ders nu kadar niye önemsiz niye

zeynep fidan
Ziyaretçi
zeynep fidan

Sözleşmeli öğretmenim kocami 2 çocukla istanbulda biraktim cocuklarin hasta oldugy günler ders anlatmakta derse odaklanmakta sorunlar yaşıyorum lütfen artik Sözleşmeli öğretmenlere eş durunu yapın böyke giderse istifa etmek zorunda kalacağım

Edebli Hoca
Ziyaretçi
Edebli Hoca
Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hayati Akyol, “21. Yüzyılda Öğretmen Yetiştirmek; Sorunlar ve Çözüm Önerileri” konulu konferansında öğrencilere ve öğretmenlere şöyle seslendi: Gençliğe ihanet ediliyor 2016 Yılında 455 Bin kişinin öğretmen olma umuduyla KPSS’ye girdiğini, atanan öğretmen sayısının ise 49 Bin olduğunu dile getiren Akyol, “Gerisi meydanlarda tehlikeli bir potansiyel güç olarak bekliyor. 92 Eğitim ve Eğitim Bilimleri Fakültesinde öğretmen olma amacıyla 228 Bin kişi eğitim görüyor. Fen, Edebiyat, İlahiyat ve Toplum Bilimleri Fakültelerine devam edenlerle birlikte 653 Bin öğretmen adayı var. Pedogojik formasyon alanlarla birlikte bu rakam 1 Milyon’u aşmaktadır. 1 Milyon’dan fazla öğretmen adayı atama… Read more »
meryem inal
Ziyaretçi
meryem inal

sozlesmeli ogretmenlerin aileleri parcalaniyor sizin umrunuzda degil sayin buyukler ss durumu olmazsa nasil mutlu olacaklar

wpDiscuz
  • YORUM