Ocak 2018 özür grubu ikinci aşama tercih başvuru ekranı açıldı

2018 Ocak Ayı Öğretmenlerin Aile Birliği, Sağlık, Cangüvenliği Mazeretleri ve Engellilik Durumu İle Diğer Nedenlere Bağlı Yer Değiştirme 2. Aşama Başvuruları başladı.

Ocak 2018 özür grubu ikinci aşama tercih başvuru ekranı açıldı

Ocak 2018 özür grubu ikinci aşama tercih başvuru ekranı açıldı

İl içi özre bağlı yer değiştirme ve il dışı özre bağlı yer değiştirme başvuru ekranı öğretmenlere açıldı. Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada da öğretmenlerin 2018 Ocak özür grubu yer değiştirme 2.aşama okul tercihlerinin başladığı belirtildi.

2.AŞAMA TERCİH EKRANI AKTİF

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2018 yılı Ocak ayı öğretmenlerin özür grubu atama kılavuzu 30.12.2017 tarihinde yayınlanmıştı. Yayımlanan yer değiştirme kılavuzuna göre 2 Ocak ile 8 Ocak 2018 tarihleri arasında özür grubuna bağlı yer değiştirme birinci aşaması olan başvuru ve onay işlemleri tamamlandı. MEB tarafından birinci aşama 10 Ocak 2018 tarihine kadar uzatılmıştı.

Eş durumu, sağlık özrü başta olmak üzere özür grubundan yer değiştirmek isteyen öğretmenler için ikinci aşama tercihlerin yapılması ve onay süreci 11 Ocak 2018 tarihinde akşam saatlerinde başladı. Bugün başlayan okul tercihi işlemleri 17 Ocak 2018 Çarşamba günü mesai bitimine kadar devam edecek.

MEBBİS başvuru modülü üzerinden okul listelerine ve tercih ekranına ulaşmak için mebbis.meb.gov.tr adresi üzerinden giriş yapılması gerekmektedir.

Atama Takvimi Ocak 2018

ATAMA SONUÇLARI 22 OCAK 2018 TARİHİNDE

Özür grubu ikinci aşama tercih işlemlerinden sonra atamalar 19 Ocak 2018 Cuma günü açıklanacak. Öğretmenler kararnamelerin gelmesi ile birlikte 22 Ocak 2018 tarihinden itibaren ilişik kesebilecekler ve yeni görev yerlerinde göreve başlayabilecekler.

İL EMRİ VE İLÇE EMRİ

Şu anda Milli Eğitim Bakanlığından il emri ilçe emri hakkında yapılan bir açıklama bulunmamaktadır. Birkaç gün önce Türk Eğitim-Sen tarafından Ocak 2018 özür grubu atamasında il/ilçe emri verilmesi için sosyal medya üzerinden bir etkinlik düzenlenmiş yetkililere bu konuda çağrıda bulunulmuştu.

2018 yılı Ocak ayı özür grubu tercih ekranı açıldı ancak hatalar veya düzeltmeler olabilir. Bu yüzden hemen acele edilmemelidir. Ayırca İKGM tarafından özür grubuna açılan okulların listesi açıklanacaktır, bu da beklenmelidir. ogretmenlericin.com olarak tüm gelişmeleri sizlere aktaracağız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

18 yorum

 1. 2018 ozre dayalı tayinlerde eş durumu çıkmadı. 1 yıllık evliyiz ayrı yerlerdeyiz. Aile birliği acısından magduruz. Il ve ilce emri son şansımız.

 2. Il dışı es ozrunden atamamız çıkmadı.Magduruz.Ucretsiz izin almak zorundayız.cocuklarimiz mağdur.il ve ilçe emri istiyoruz.

  • Bugün MEM ile görüştüm saat 6 dan sonra aciklanacak dendi fakat hâla açıklanmadı. Beklemedeyiz.

 3. Bugün acıklanırmı yoksa pazartesiye mi kaldı lütfen biri cvp versin kafayı yemek üzereyim

 4. Merhaba.ikametgah adresimizi terch döneminde değiştirrsek bu hemen sisteme yansırmı.yani değiştirdiğim adrese göre eşim terch yapabilir mi

 5. Merhaba özür grubu müracaatında eşim ilde boş kalan yere istiyorum, ben ilçedeki boş kalan yere atanmak istiyorum kısmını işaretlersem nasıl bir sıkıntı olur? Özrün bulunduğu yere atanmak için ikimizin de ilde deki boş kalan yere atanmak istiyorum kısmını mı işaretlemeliyiz? Ayrıca bakanlık il ve ilçe emrine atamayı ilan ederken bunu genellikle başvuru zamanından sonra mı ilan eder? Yoksa 41.tercih bir nevi il-ilçe emri anlamına mı geliyor? Teşekkürler

  • Merhaba birinci belirttiğiniz hususta sıkıntı olmaz. İkinizin de bu seçeneği işaretleme zorunluluğu yok. İl ve ilçe emri verilme durumu atama sonuçlarından sonra yer değiştiremeyenlerin mağduriyeti ile gündeme gelir.

 6. Merhabalar ben ankarada özel sektör çalışanıyım.nisanlim ise hatayda öğretmen.benim haziranda 1 yılım dolacak. Fakat sanırım ankarada eşimin branşında bos kontenjan yok.esim bu durumda ankara’ya gelemeyecek mi? Bilgilendirirseniz çok mutlu olurum.

 7. Norm fazlaları..oncesindeki sistemsiz il ve ilçe emirleri..şimdi yeniden olur da il içinde 100 km ve daha ötesinde çalışmak zorunda olan öğretmenlerin hakları hiçe sayılırsa yine yüz bin kere yazıklar olsun..

 8. Önce norm fazlalarını doldurun depodan ondan sonra yirmi yıldır köydeki sınıf öğretmeni özre bağlı başvuru yapsın her yer dolu. Bu mu adalet? Allah belanızı versin. Hak yiyen cezasını çekecek. O torpili yapan da yaptıran da bir gün görecek. Yönetici diye o makamlara oturanlar Allah’ın nasip ettiği o makamın hakkıyla sorulacak.

 9. Eşim sözleşmeli öğretmen olarak Ardahana atandı bende aday öğretmen olduğum için tayin talep edemedim şimdi eş özrü açılı sadece ilçeye gidebiliyorum mesafe 45km il emriaçılmasını istiyorum.Kızlarımı özledim Ardahana gitmeye razıyım ama merkezde bölümüm yok çok sıkıştım çözüm olarak yardım bekliyoruz.Durum şu ki yetkililerden değil sizden yardım bekliyor ve dua istiyorum Rabbim yardımcımız olsun

 10. Bu dönem değil ama bir aonraki dönem tercih yapacagım.okul önces için istanbulda maltepe ya da kadıköy bölgesinde acılan yerler neresi acaba? Bu konuda bilgilendirebilecek biri var mı?

 11. Sözleşmeli öğretmenlerin eş durumu ne olacak keşke eşime 150 200 km uzaklıkta olsam arada 1300 km var ve ben çocuğumu eşimi 4 aydır görmüyorum bugünler nasıl geçecek ne olur artık birileri duysun mağduriyetimizi.Bıktık artık.Yavrularımın kokusunu özledim

 12. Elbette il emri olacagını kimse bilemez fakat benim sorum şu diyelimki ben 41 actım ve istediğim yerden çok uzak bir okula atandım.akabinde il emri açıldı ben bu okula gitmiyorum çok uzak beni il emrine atayın diyebilirmiyim ?

  • Depodakileri merkeze yerleştirdiler ondan sonra il içi özre bağlı atama. San ki boş yer var. Adalet buysa Allah belanızı versin. 20 yıllık öğretmen köyde 2 yıllık stajyer mekezde . Allah bin kere belanızı versin. 15!yıldır bu iş böyle.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM

Rüzgarı Dinleyen Çocuk