Ocak 2019 öğretmenlerin özür grubu atama kılavuzu ve takvimi yayınlandı

2019 yılı Ocak ayı öğretmenlerin eş, sağlık ve diğer nedenlere bağlı yer değiştirmelerine ilişkin özür grubu atama takvimi ve duyurusu yayınlandı.

Ocak 2019 öğretmenlerin özür grubu atama kılavuzu ve takvimi yayınlandı

Ocak 2019 öğretmenlerin özür grubu atama kılavuzu ve takvimi yayınlandı

Milli Eğitim Bakanlığı geçtiğimiz haftalarda yayınladığı 2019 yılına ait öğretmenlerin yer değiştirmeleri ile ilgili takvimde yer alan Ocak 2019 özür grubu atama kılavuzunu yayınladı. MEB 2 Ocak itibari ile özür grubuna bağlı yer değiştirmeler kapsamında birinci aşama başvuruları almaya başlayacak.

OCAK 2019 ÖZÜR GRUBU

2019 yarıyıl tatili kadrolu öğretmenlerin aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri ve engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değiştirme duyurusu Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanırken MEB sözleşmeli öğretmenler için özür grubuna bağlı yer değiştirme hakkı vermedi.

İlgili takvim;

2019 yılı ocak ayı öğretmenlerin özür grubuna bağlı yer değiştirmelerine dair atama takvimi yayınlandı.
Atama takvimi

Özür grubundan yer değiştirmek isteyen öğretmenler 2-7 Ocak 2019 tarihleri arasında birinci aşamada Başvuruların Kabul Edilmesi ve Onay Süreci işlemlerini tamamladıktan sonra 10-16 Ocak 2019 tarihleri arasında ise yer değiştirmelerde tercihlerin yapılması ve onay sürecini tamamlayacaklar. Başvuruları onaylanan ve tercih yapan öğretmenlerden özür grubuna bağlı ataması çıkan öğretmenlerin atama sonuçları 18 Ocak 2019 tarihinde açıklanacak olup tebligat ve ilişik kesme işlemleri ise 21 Ocak 2019 tarihinden itibaren yapılabilecek.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERE HAK VERİLMEDİ

Milli Eğitim Bakanlığınza bağlı eğitim kurumlarında görevli kadrolu öğretmenlerin il içi ve iller arasında aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri veya engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değişiklikleri, Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği ile Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelik hükümleri doğrultusunda yapılacak.

Ocak 2019 özür grubuna bağlı atama yer değiştirme kılavuzu detayları için TIKLAYINIZ

Sosyal Medyada Paylaşın:

14 yorum

 1. Yönetmelik açık ve net: araştırma ve uygulama hastaneleri ile tıp fakültelerinden alabilirsiniz. Bu yaziyı yazdirmaktan ziyade en az %40 oranında rapor alabilirsiniz.

 2. Hastalığın tedavisi yoktur diye rapor almak istesek nereden almamiz gerekiyor? Ben ilçede görev yapiyorum. Ilden mi almam gerekli?

 3. ben çanakkalede yaşıyorum ltd firmam var bu yüzden yanına gidemiyorum nişanlım bayan öğretmen ilk atamada doğuya çıkıcak eş durumundan yararlanma olasılığımız nedir

 4. Merhaba. Ssk lı eşler için özür grubu atamalarında son iki yıl içersinde 360 gün diyor. Fakat bunun bir kısmı kamu bir kısmı ssk olurmu ? Eşim eskiden kamudaydı şu an ssk lı çalışıyor

 5. Eşim emekli doktor.kendi adına kurduğu ltd şirket adına bir özel hastanede hekimlik hizmeti veriyor.kamudan emekli olduğu için ssk veya bağkur kaydı yok.ticaret odasına bağlı olarak kurumlar vergisi ödüyor.vergi kaydı ticaret odası kaydı var.eş durumu başvuru formunda buna uygun bir bölüm bulamıyoruz.ikimiz ayrı ilçelerdeyiz ve aile birliği adına başvuru yapmak istiyoruz.açıklık getirebilirmisiniz.

 6. 2016 yılında soruşturma ile il dışı görev yerim değiştirildi. Açmış olduğum dava ile disiplin cezam kaldırıldı fakat görev yeri değişikliğim devam ediyor. 2019 yılı ocak ayı özür grubuna başvurabilir miyim? bilgilendirmenizi rica ediyorum.

 7. merhaha 2019 ocak grubu kılavuzu yayınlandı..
  ben 2018 ağustos döneminde il içi ile ilçeye geçmiştim 2019 özür grubu ile tekrar eski yerime dönebilir miyim bunun ile ilgili bir madde eklen di mi ben bişey göremedim

 8. Değerli arkadaşlar yine mazeret ataması yine hüsran. Sözleşmelilere yine ocak-şubat mazeret ataması yok. Durumla ilgili ben CİMER’e yazdım sizlerde yazarsanız daha dikkat çekici olabilir.
  İstek iletisi yazdıktan sonra iletilmesi istenen kurumu MEB olarak işaretlersiniz. Şimdiden ilginiz için teşekkür ederim.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM