Öğretmen adayları MEB’den 10 bin öğretmen atama duyurusu bekliyor

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2017 yılı Ağustos ayında 10 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapması beklenirken Bakan İsmet Yılmaz tarafından öğretmen atamalarının 2018 yılında yapılacak açıklaması hayal kırıklığı yaratmıştı.

Öğretmen adayları MEB’den 10 bin öğretmen atama duyurusu bekliyor

Öğretmen adayları MEB’den 10 bin öğretmen atama duyurusu bekliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından aylar önce katıldığı programda yaptığı açıklamada Ağustosta 10 bin öğretmen ataması yapılacak bilgisini vermesi öğretmen adaylarını sevindirmiş ve 10 bin atamada kontenjan dağılımları ile atama duyurusunun yayınlanmasını beklemeye başlamışlardı.

BAKAN YILMAZ; ÖĞRETMEN ATAMASI 2018 YILINDA

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada 2018 yılında öğretmen ataması yapılacağını açıklamış, 2017 yılında atama olmayacağına işaret etmişti. Geçen süre içerisinde Ağustos ayında 10 bin öğretmen atamasının gerçekleşmemesi öğretmen adayları tarafından tepkilere neden olurken Cumhurbaşkanı tarafından yapılan açıklamanın MEB tarafından yerine getirilmemesi tartışma konusu oldu.

İSMAİL KONCUK; VERİLEN SÖZ TUTULSUN

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada sık sık öğretmen atamasını gündeme taşıyarak Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verilen sözün yerine getirilmesini hatırlatıyor. Koncuk son açıklamasında; “Ağustos’ta 10 bin atama demiştiniz. Bugün 6 Ekim Cuma! Bir daha hatırlatalım dedik. Allah söz verip, yiyenlerden eylemesin. Sizde ne yüz varmış!” ifadesini kullanarak Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerini eleştirdi.

2017 YILI BİTMEDEN 10 BİN ATAMA

ogretmenlericin.com olarak aldığımız mesajlarda öğretmen adaylarının 2017 yılı bitmeden 10 bin atama taleplerinin yoğunluğunu görmekteyiz. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Ağustos ayında yapılması muhtemel atamanın yapılmaması nedeniyle bunun telafisinin bu günlerde yapılmasını ve 2017 yılı bitmeden 10 bin atamanın gerçekleşmesini çağrıda bulunuyoruz. Sayın Cumhurbaşkanının verdiği söz MEB tarafından yerine getirilmelidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. 2017 mezunlarının ilk ataması bile hala yapılmadı, bir yıldan fazla bekletecekler. 2017 ağustosta atanmamız gerekirken 2018 ağustosu bekliyoruz. Bu geçen süredeki psikolojimizi ve üzerimizdeki baskıyı bir hayal edin… Lütfeb daha fazla hak yemeyin.

  2. VERİLEN SÖZLERİN TUTULMASI GEREKMEZMİ.ATAMA YAPMADIKLARI GİBİ GEREKÇE BİLDİRMEDİLER AMA ÜÇRETLİ ÖĞRETMEN ÇALIŞTIRMAYI (UCUZ EMEK) BİLİYORLAR.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM