Öğretmen atama kılavuzu yayınlandı. 20 bin sözleşmeli öğretmen atanacak

Milli Eğitim Bakanlığı 2017 yılı 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması duyurusunu yayımladı. MEB tarafından yayınlanan öğretmen atama duyurusunda 20 bin öğretmen atama takvimi, 20 bin öğretmenin branşlarına göre kontenjan dağılımları yer aldı.

Öğretmen atama kılavuzu yayınlandı. 20 bin sözleşmeli öğretmen atanacak

Öğretmen atama kılavuzu yayınlandı. 20 bin sözleşmeli öğretmen atanacak

Sözleşmeli Öğretmenliğe Başvuru ve Atama Duyurusu MEB tarafından açıklandı. Uzun bir periyota yayılan atama takvimine göre 20 bin sözleşmeli MEB personeli (öğretmen) ataması yapılacak. Sözleşmeli öğretmenlik ataması sözlü sınavdan alınan puan üstünlüğüne göre yapılacak. Öğretmen adaylarının aylardır uğraştığı kadrolu atama ve mülakatsız atama MEB tarafından dikkate alınmadı ve geçmiş aylarda yapıldığı gibi bundan sonra tüm öğretmen atamalarının sözleşmeli olarak yapılacağı teyit edilmiş oldu.

ÖĞRETMEN ATAMA BAŞVURULARI

20 bin sözleşmeli öğretmen atama başvuruları iki duruma göre yapılacak. Birinci durumda Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) Gerektirmeyen Alanlar  ikinci durumda ise Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) Gerektiren Alanlar başvuru yapacaklar. Sözleşmeli öğretmen atama başvuru tarihleri;

Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) Gerektirmeyen Alanlar için atama başvuru tarihleri: 15/03/2017 21/03/2017

Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) Gerektiren Alanlar için atama başvuru tarihleri: 15/03/2017 21/03/2017

SÖZLÜ SINAV

Sözlü sınav merkezleri;

Sözleşmeli öğretmenlik atamasına başvuran adayların sözlü sınav tarihleri ilanı 27/03/2017 tarihinde açıklanacak. 27 Mart tarihinde hem ÖABT Gerektirmeyen Alanlar hem de ÖABT Gerektiren Alanlar için sözlü sınav sınav merkezleri ilan edilecek.

Sözlü Sınav Tarihleri;

20 bin sözleşmeli öğretmen atamasında sözlü sınav tarihleri ÖABT Gerektirmeyen ve ÖABT Gerektiren olarak farklılık gösterilecek. 03/04/2017 07/04/2017 tarihleri arasında Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) Gerektirmeyen Alanların mezunları, 24/04/2017-13/05/2017 tarihleri arasında ise Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) Gerektiren Alanların mezunları sözlü sınava girecekler.

Sözleşmeli öğretmenlik atama duyurusu en son güncel hali

20 bin sözleşmeli öğretmen atama duyurusu ve atama takvimi

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. 4 yıl MEB’ e baglı bir okulda öğretmenlik yaptıktan sonra özel nedenlerle istifa ettim. Şimdi açıktan atamayla ilgili herhangi bilgiye rastlamadım.Bilgilendirirseniz sevinirim.Teşekkürler.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM