Öğretmen ataması 2018 yılında yapılacak, Ağustos 10 bin ataması ne oldu

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yaptığı açıklamada öğretmen atamasının 2018 yılında yapılacağını belirtti. Ağustos öğretmen atamasında 10 bin atama bekleyen öğretmen adayları Bakanın bu açıklamasından sonra önceki haftalarda yapılan açıklamaları hatırlattılar ve Ağustos 2017 döneminde atama istediler.

Öğretmen ataması 2018 yılında yapılacak, Ağustos 10 bin ataması ne oldu

Öğretmen ataması 2018 yılında yapılacak, Ağustos 10 bin ataması ne oldu?

2017 yılı Ağustos döneminde öğretmen ataması olmayacak. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından yapılan açıklamada öğretmen atamalarının 2018 yılında yapılacağı belirtildi.  Ağustos ayında 10 bin öğretmen atanmasını bekleyen öğretmen adayları ise yapılan bu açıklamadan sonra önceki haftalarda yapılan açıklamaları hatırlatarak 10 bin öğretmen atamasının yapılmasını talep ettiler.

İSMET YILMAZ; ÖĞRETMEN ATAMASI 2018’DE

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz 2017 yılında öğretmen ataması yapılmasının öngörülmediğini ifade etti. Öğretmen atamasının 2018 yılında yapılacağının altını çizen Bakan Yılmaz, bütçenin meclise sunulmasından sonra çıkan rakama göre öğretmen atamasının 2018 yılında yapılacağını belirtti. Kurban Bayramı münasebetiyle memleketi Sivas’ta düzenlenen bayramlaşma programına katılan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz kendisine sorulan “2017 yılında öğretmen ataması öngörülüyor mu?” sorusuna şu cevabı verdi;

“Yok, önümüzdeki yıl yani 2018 yılında öğretmen ataması yapacağız. Bütçe Meclis’e sunulsun, Meclis’ten çıkacak rakamı da dikkate alarakdan 2018 yılında öğretmen atamasını gerçekleştireceğiz.”

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından yapılan öğretmen atama açıklamasının videosu;

Milli Eğitim Bakanı memleketi Gürün’de yapılan bayramlaşma programında vatandaşlarla bayramlaştı. Çocukların gözlerinde öpen İsmet Yılmaz yenilenen müfredata da değindi. Daha kaliteli eğitim için müfredatın yenilendiğini belirten Yılmaz, eğitimin kalitesinin kesinlikle eskisinden daha iyi olacağını ifade etti.

İsmet Yılmaz
Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz

Türkiye için güzel yarınlar olacağını belirten Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Türkiye´nin yarınının bugünden daha iyi olacağını vurguladı.

AĞUSTOS 10 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI
Recep Tayyip Erdoğan
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

ogretmenlericin.com olarak hatırlatmak isteriz, öğretmen adayları Ağustos ayında 10 bin atama kontenjanına atama yapılmasını bekliyorlar. Geçtiğimiz Mart ayında Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen Hak-İş 6. Uluslararası Kadın Buluşması programında konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan burada yaptığı açıklamada Ağustos ayında 10 bin öğretmen ataması yapacağız demişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan atama bekleyen öğretmen adaylarına müjde vermiş ve Milli Eğitim Bakanlığının Ağustos ayından sonra 10 bin öğretmen ataması gerçekleştireceğini ifade etmişti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM