Öğretmen ataması hakkında son açıklama İsmet Yılmaz’dan geldi

Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz öğretmen atamaları hakkında açıklama yaptı. Bakan Yılmaz 25 bin öğretmen ataması yapılacağını ifade ederken eğitimle ilgili bilgilendirme de yaptı.

Öğretmen ataması hakkında son açıklama İsmet Yılmaz’dan geldi

Öğretmen ataması hakkında son açıklama İsmet Yılmaz’dan geldi

Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Van’da bir dizi ziyaret için çalışmalara başladı. Valilik binasında düzenlediği toplantının ardından açıklamalarda bulunan Bakan Yılmaz merakla beklenen öğretmen atamaları hakkın da bilgi verdi.

25 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPILACAK

Milli Eğitim Bakanı 2018 yılı için öğretmen atama döneminin başladığını ifade ederken atama döneminde toplamda 25 bin sözleşmeli öğretmen atanacağını belirtti. 25 bin öğretmen ataması ile birlikte atanacak öğretmenlerden yaklaşık bin öğretmenin Van’a atanacağını açıklayan Bakan Yılmaz öğretmen başına düşen öğrenci sayısını azaltmak için çalışacaklarını söyledi.

TAM GÜN EĞİTİME GEÇİŞ

Tam gün eğitime geçişin eğitim için önemine vurgu yapan Milli Eğitim Bakanı Van’da devam eden 53 proje olduğunu bu projelerin hayata geçirilmesi ile birlikte birçok okulun tam gün eğitime geçeceğini ifade etti. Van’da öğrencilerin yarısına yakınının ikili eğitim aldığını açıklayan Yılmaz bu durumun eğitimin kalitesine zarar verdiğini belirtti. Eğitime yapılan yatırım miktarının 60 milyar liranın üzerine çıktığını hatırlatan Bakan İsmet Yılmaz Van’da da eğitim yatırımlarının iki milyar liraya yaklaştığını söyledi.

Öğretmen ataması hakkında açıklama

Toplantının ve basın açıklamasının ardından Van Valiliği tarafından açılan Sürekli Eğitim Merkezi’ne ziyarette bulunan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz burada incelemelerde bulundu ve yetkililerden bilgi aldı. Van’ın eğitim kalitesinin eskiye göre arttığını da söyleyen Bakan Yılmaz “Van’ın eğitim kalitesi eskiye nazaran artmış durumda. Van, 2019’un sonuna kadar tekli eğitime geçen ilk büyükşehirlerden biri olacak. Yeni bir öğretmen alımı dönemini başlattık. 25 bin öğretmen ataması gerçekleşecek. Bu öğretmenlerden bini Van’a atanacak” açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Allah için alan sınavından kpss121 biraz düşük geldi.Hastaydım benim mi suçum.Allahtan geldi rahatsızlık.Hiç bakamadım alan sınavına.Lütfen kpss10 sınavından da tercih yapma imkanımız olsun Lütfen Reis.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM