Öğretmenlerin 2017 il dışı atama kontenjanları, il dışına açılan okul listesi

Milli Eğitim Bakanlığı il dışı atama başvurularının başlamasının üzerinden iki gün geçmesine rağmen il dışı atama kontenjanlarını halen açıklamadı. 17.06.2017 tarihi itibari ile açıklanmayan okul listeleri öğretmenler arasında tepkiye neden olmaktadır.

Öğretmenlerin 2017 il dışı atama kontenjanları, il dışına açılan okul listesi

Öğretmenlerin 2017 il dışı atama kontenjanları, il dışına açılan okul listesi

Her sene yapılan Haziran il dışı atama başvurularında il dışına açılan okulların listesi de öğretmenler ile paylaşılmakta, il dışı atama kontenjan listeleri excel formatında yayınlanmaktaydı. 2017 il dışı atama kontenjanları şu ana kadar açıklanmadı ve bu durum öğretmenler için olumsuzluk yaratmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı il dışı atama başvuru tarihlerinin başlamasının üzerinden 2 gün geçmesine rağmen açıklamadı. 21 Haziran tarihinde sona erecek iller arası tayin başvurularında il dışı atamaya açılan branşlar ve okul listeleri yayınlanmalıdır.

İL DIŞI ATAMA KONTENJANLARI

İl dışı tercihlerde öğretmenlere büyük kolaylık sağlayan kontenjan listeleri bu sene halen açıklanmadı. Öğretmenler sadece MEBBİS öğretmen girişi yaptıktan sonra il dışı atama başvuru ekranından kendilerine açılan okulları görebilmektedir. Başvuru ekranında tek tek iller seçildikten sonra o illerden açılan okulları görmek, onları analiz etmek öğretmenlere büyük zorluk anlamına gelmektedir. Önceki yıllarda yayınlanan il dışı atama kontenjan listeleri öğretmenlerin branşını ve tercih etmek istediği illeri seçerek istenilen şekilde daraltılmış liste olarak kolaylık sağlamaktaydı.

MEB DEN AÇIKLAMA YOK

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) ya da herhangi bir üst düzey yetkiliden 2017 il dışı atama kontenjan listeleri konusunda bir açıklama gelmedi. Öğretmenlerin bu kontenjanların yayınlanması konusundaki beklentilerini Öğretmenler İçin olarak ifade edelim. MEB’in her sene yayınlanan kontenjan listelerini bu sene halen yayınlamaması akıl alır gibi değil. MEB’e çağrı yaparak öğretmenlerin il dışı atama listeleri beklediğini hatırlatalım.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM