Öğretmenlerin 2017 Ocak özür grubu atama başvuruları uzatıldı

Bugün öğleden sonra MEBBİS öür grubu başvuru ekranında yaşanan sistemsel hatadan dolayı öğretmenler başvuru yapamadılar. Özür grubu başvurusu yapan öğretmenlerin başvuru onayları okul ve milli eğitim müdürlükleri tarafından verilemedi. Ayrıca MEBBİS özür grubu tercih ekranı açılan öğretmenlerde var.

Öğretmenlerin 2017 Ocak özür grubu atama başvuruları uzatıldı

Öğretmenlerin 2017 Ocak özür grubu atama başvuruları uzatıldı

2017 Ocak özür grubu başvuru tarihi bugün sona erdi. Ancak öğleden sonra yaşanan MEBBİS sorunundan dolayı özür grubu başvuruları yapılamadı, yapılan özür grubu başvurularına ise onay verilemedi. Okul müdürlükleri MEBBİS’ten özür grubu onayı vermek istediklerinde sayfa pasif haldeydi. İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ve İl Milli Eğitim Müdürlükleri’de aynı şekilde onay işlemlerini gerçekleştiremedi.

MEBBİS ÖZÜR GRUBU EKRANI HATASI

Başvuruların son gününde MEBBİS‘te özür grubu başvurusu yapma ve yapılan başvuruyu onaylayamama hataları ile karşılaşıldı. Okullar özür grubu onay işlemini gerçekleştiremedi. Öğretmenler İçin olarak tarafımıza gelen mesajlarda da başvuru yapacak öğretmen arkadaşlar sıkıntı yaşadıklarını dile getirmişlerdi. Hatanın genel olması nedeniyle MEB başvuruları uzattı ancak hata konusunda bir açıklama yapmaktan kaçındı.

ÖZÜR GRUBU BAŞVURU TARİHİ UZATILDI

10 Ocak tarihinde mesai bitiminde sona erecek olan 2017 yılı öğretmenlerin özür grubu atama yer değiştirme işlemleri başvuru tarihi 11 Ocak çarşamba günü saat 13:00’a kadar uzatıldı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından akşam saatlerinde yapılan açıklamada Öğretmenlerin 2017 Yılı Ocak Ayı Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği Mazeretleri ve Engellilik Durumu ile Diğer Nedenlere Bağlı Yer Değiştirme Başvuruları 11/01/2017 Çarşamba günü saat 13:00 ´a kadar uzatılmıştır. ifadelerine yer verildi.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Şimdi ekranda özrün bulunduğu ilçede boş kurum yok tercih yapamazsın diyor bu sağlık il içi özrü bu meb ne yapsamda personeli dağda köyde tutsak diyor

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM